Gündem

2. Dünya Sağlık Fuarı Wuhan’da kapılarını açtı

Aralarında General Electric, Philips ve Siemens gibi firmaların da bulunduğu 1.200 stand sahibi kuruluş, 140 bin metrekareyi kaplayan sergi alanını kullandılar. Bu sağlık fuarı, salgının başından bu yana bu yıl Wuhan’da organize edilen en büyük sergi faaliyeti.
 
Bu çerçevede nükleik asit test makinelerinin, solunum cihazlarının ve dışarıdan membran yoluyla oksijen verme tertibatının sergilendiği ve sadece salgınla mücadele malzemesinin gösterildiği bir pavyon özellikle düzenlendi.
 
Wuhan’da geçtiğimiz şubat ayı başında iki haftadan az bir süre içinde inşa edilip hizmete sokulmuş ve COVID-19 hastalarının yararına sunulmuş olan iki hastane olan Huoshenshan ve Leishershan’dan ve sergi salonlarından ve okullardan geçici hastaneye dönüştürülmüş bina düzenlemelerinden sahne ve görüntülerin kopyaları ve canlandırmalar ziyaretçilere sunuldu.  

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı