Gündem

3. Çin İthalat Fuarı’nda dünya devleri 861 iş birliği anlaşması imzaladı

CIIE Bürosu Başkan Yardımcısı Kong Fu’an, fuarda yüzlerce yeni ürün, yeni teknoloji ve yeni hizmetin dünya, Asya veya Çin lansmanlarının gerçekleştirildiğini belirtti. Kong, Covid-19 salgını küresel boyutta sürerken, farklı ülkelerden işletmelerin Çin piyasasına olumlu bakmayı sürdürerek CIIE’ye aktif şekilde katıldığına dikkat çekti.
 
Kong Fu’an, “Fuara binlerce şirket ve kurum katıldı. En fazla katılımcı Japonya’dan gelirken, en geniş alan Amerikalı işletmelerin stantlarına ayrıldı. Bunun dışında, Kuşak ve Yol güzergâhında yer alan 47 ülke ve bölgeden gelen 500’den fazla işletmenin toplam sergi alanı da 40 bin metrekareyi kapsıyor” dedi. Bu yılki CIIE’de salgın tedbirleri nedeniyle fuar alanına girecek herkesten nükleik asit test sonucunu ibraz etmesi ve online rezervasyon yaptırması istendi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı