Gündem

5G baz istasyonu 700 bin, cihaz sayısı 180 milyonu aştı

Çin’de inşası tamamlanan 5G baz istasyonlarının sayısının 700 bine yaklaştığı bildirildi. Çin Sanayi ve Bilişim Bakan Yardımcısı Liu Liehong, Çin’’n kalkınması konulu üst düzey forumda, ülkedeki 5G ağının inşasıyla ilgili bilgiler aktardı. Çin’deki 5G bağlantılı cihaz sayısının 180 milyonu aştığını belirten Liu, yeni bilimsel ve teknolojik devrim ile sanayi devriminin birçok sektöre yıkıcı nitelikte etkiler getirdiği gibi küresel işletmeler ve tüm ülkeler için fırsatlar da sağladığına işaret etti.
 
Küresel endüstriyel zincir ile tedarik zincirinin hızla yeniden oluşturulduğuna dikkat çeken Liu, geçen yıl, Çin’in sanayi ürünlerinin ihracatının dünyadaki yaklaşık 200 ülke ve bölgeyi kapsayarak, küresel endüstriyel zincirin vazgeçilmez bir halkası hâline geldiğini kaydetti. Liu, gelecekte Çinli işletmelerin teknolojik inovasyon yetkinliğini daha da güçlendireceğini ve bu konudaki uluslararası iş birliğini derinleştireceğini ifade etti.

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı