Sponsorlu Bağlantılar

Anıl Uzun ile Analog Fotoğrafçılık Üzerine Paylaşımlar

Anıl Uzun ile Analog Fotoğrafçılık Üzerine Paylaşımlar

Anıl Uzun, 30 seneden fazla bir zamandır fotoğrafçılık sanatı ile iştigal eden, başarılı işlere imza atmış bir sanatçıdır. Fotoğrafçılığı tutkuyla yapan çoğu sanatçı gibi analog fotoğrafçılık alanında çalışmayı tercih eder.

Günümüzde dijital fotoğrafçılığın fotoğrafçılar için büyük kolaylıklar sunduğu göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. 90’lı yıllara kadar çekimler hep analog fotoğraf makineleriyle, filmlerle, pozlarla yapılırken o dönemde dijital fotoğrafçılığın ortaya çıkması ile fotoğrafçılık sektöründe adeta bir reform yaşanmıştır. Anıl Uzun da işin gereği olarak dijital fotoğraf çalışmaları yapsa da asıl tutkusu analog fotoğrafçılıktır.

Anıl Uzun Fotoğrafçılık Bloğu

Sanatçı, bloğunda yıllar içinde edindiği bilgi ve birikimi amatör fotoğrafçılar ve işe yeni başlayanlar için paylaşır. Gerçek fotoğrafçılık sanatının yapılması için gerekli olacak makine ve ekipmanlarla ilgili ufuk açıcı bilgiler verir. Hangi parçanın nereden ve nasıl edinebileceği, daha ekonomik deneyim imkanları, filmlerin nasıl kullanılacağı gibi birçok faydalı bilgi blogdan edinilebilir. Düzenli yapılan paylaşımlar sayesinde iyi bir kaynak haline gelen bloğun incelenmesi tavsiye edilir.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı