Gündem

Askeri öğrenci sınavına geri sayım

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde geleceğin komutanları arasında olmak isteyen adaylar, sınav öncesinde son çalışmalarını tamamladı.

ÖSYM’nin açıklamasına göre, 2023 MSÜ sınavı yarın saat 10.15’te başlayacak. Adaylar, saat 10.00’dan sınav binalarına alınmayacak.

Sınav saat 13.00’a kadar devam edecek.

Sınava katılacak adaylara Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, sosyal bilimler testinden 20 ve fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yönetilecek ve 165 dakika cevaplama süresi verilecek.

MSÜ sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM’nin 2023 sınav takviminde belli oldu. Buna göre, MSÜ sonuçları 27 Nisan tarihinde erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.trinternet adresinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu