Sponsorlu Bağlantılar

Bişektomi Ameliyatı Nerede Yapılır?

Bişektomi Ameliyatı Nerede Yapılır?

Bişektomi ameliyatı yanak estetiği ameliyatıdır ve bu ameliyatla birlikte kişi yanaklarında istediği incelmeye kavuşur. Bişektomi ameliyatı yanak bölgesinde olan fazla yağ dokularının alınması işlemiyle kişinin yanakları daha ince bir görünüme sahip olur. Bişektomi ameliyatı estetik bir uygulama olmasından dolayı mutlaka bir estetik merkezinde ve plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Yanaklarındaki yağ miktarı fazlalığından dolayı yüz hatlarının belirgin olmaması durumlarında ihtiyaç duyulan bişektomi ameliyatı oldukça güvenli ve pratik bir estetik uygulamadır.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme işlemleri memelerin hacmini arttırmak için uygulanan estetik bir operasyondur. Genel anestezi altında yapılan ve küçük bir kesi içerisinden implantların yerleştirilmesi şeklinde yapılan işlemdir. Meme boyutlarından şikayetçi olan bayanlar mutlaka bir plastik cerraha başvurarak istekleri doğrultusunda meme büyütme işlemi yaptırabilirler. Bazı durumlarda da kanser tedavilerinden sonra da meme büyütme işlemleri yaptırılabilir. Oldukça güvenli uygulama olan meme büyütme işlemleri için kullanılan implantlar tuzlu su ya da silikon içeren çeşitlerin yerleştirilmesiyle kişi meme boyutlarında istediği hacmi yakalar. Meme büyütme ameliyatlarında implantlar ömür boyu kalıcı değildir ve kullanılan malzemeye göre ömürleri en fazla 10 yıldır. Sağlık sigortalarının meme büyütme işlemlerinde özel istek olduğundan dolayı masrafları karşılama gibi bir durumları söz konusu değildir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonları genel olarak anestezi altında yapılması gereken estetik uygulamadır. Meme büyütme operasyonları yaklaşık olarak 1-2 saat sürer ve hastaya meme implantının yerleştirilmesi için cerrahın uygun gördüğü yerden kesi açılır. İki çeşit implant kullanılır ve bir tanesi kendinden dolu iken diğer çeşidi doldurularak kesi içerisine yerleştirilir. Meme büyütme işlemi tamamlandıktan sonra yani implant yerleştirildikten sonra kesi dikişler yardımıyla kapatılarak kesi yeri bandajlanır ve bu durumda kesi yerinde iz kalmaması için seçilen yer oldukça önemli bir yer kaplar. Kişi meme büyütme işlemlerinden sonra doktor önerisi ve tavsiyesiyle bir gece hastanede kalabilir ve 1 hafta süreyle dikkat ederek özellikle araba kullanması önerilmez.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi yanaklarda olan fazla yağların alınması işlemidir ve elmacık kemiklerinde yer alan yağ dokularının yok edilmesiyle ince bir yanak görünümü elde edilmesi için uygulanan estetik işlemlere verilen isimdir. Özellikle Hollywood yıldızların tercih ettiği bir işlem olmasından dolayı ismine Hollywood yanağı da denmektedir. Yüz estetiği operasyonu olan bişektomi ameliyatı elmacık kemiklerini ortaya çıkararak yüzün daha ince bir görünüme sahip olması amacıyla yapılmaktadır.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi ameliyatı ağrısız ve kesi izi kalmadan yapılan bir estetik uygulama olmasından dolayı özellikle bayanlar tarafından yaygın bir şekilde yaptırılmaktadır. Bişektomi ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Ağız içinden küçük bir kesi açılarak bu alanın içerisinde yer alan yağ dokularının alınmasıyla işlem gerçekleşir ve yaklaşık 45 dakikalık bir sürede tamamlanır. Yanaklarında yağ miktarı fazla olan ve yüz hatları belirgin olmayan kişilerde uygulama yapılmaktadır. Mutlaka bir plastik cerrah tarafından yapılması gerekli olan uygulamayı kadınlar fazlalıkla kullansa da erkekler arasında da tercih edilmektedir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi ameliyatları plastik cerrah tarafından ve bir sağlık merkezinde yapılması uygun olan estetik işlemlerdir. Yanak inceltme operasyonu olan bişektomi ameliyatı her merkezde farklı fiyat uygulamasıyla yapılmaktadır. Bişektomi ameliyatı hastanın durumuna ve yapılacak işleme göre değişiklik gösteren bir fiyat politikasına sahiptir. Bişektomi Fiyatları hakkında bilgi almak için mutlaka randevu almak ve muayene olmak önemlidir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı