Gündem

Bodrum eski çehresine kavuşuyor

MUĞLA (İGFA) – Muğla’ya bağlı Bodrum’un özgün dokusuna ait olan beyaz badanalı evleri ile mavi kapı ve pencerelerin kentte yaygınlaşması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Bitez Mahallesinde çalışma başlatıldı.

Bitez Köyiçi Mevkiinden başlayan çalışmalar, mülk sahiplerinden alınan izin sonrası gerçekleştirilirken diğer sokak ve caddelerde devam ediyor.

Yaz başında başlayan çalışmalar kapsamında toplamda 19 ev ve iş yerinin dış cephesi beyaza boyanırken kapı ve pencere söveleri de maviye boyandı.

Çalışmalar kapsamında son olarak Bitez Mandalin Caddesi’nde çalışmalarını tamamlayan ekipler, belirlenen plan doğrultusunda boyama çalışmalarına devam edecek.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediyenin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirirken, “Bodrum’un özgün mimarisini ve dokusunu korumak adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında görsel bir adım olarak dış cephe çalışması gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz, çalışmaya ilk olarak Bitez Mahallemizden başladı. Diğer mahallelerde de çalışmalara devam etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -