Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ödemeler bayram öncesi yapılacak

ANKARA (İGFA) – Yeni Kabine’nin Beştepe’deki ikinci toplantısı 8 saat sürdü. Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kameralar karşısına geçerek “Millete Sesleniş” konuşmasıyla toplantıdaki detayları paylaştı.

“3 Kasım 2002 seçimleriyle başlayan Türkiye’nin siyasi istikrar ortamı, yeni sistem sayesinde artık kurumsallaşmıştır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’ye vakit ve enerji kaybettiren ne varsa seçimlerle birlikte tarih olmuştur” dedi.

“Millete oyunu görmüş, sandıkta son sözünü söylemiş, kararını vermiştir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi sadece prangalardan kurtarmadık, aynı zamanda gücünü tam kapasite kullanabilir hale ulaştırdık. Muhalefetin de hakikatleri görmesini ve kabullenmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin birliğini, dirliğini, standartlarını yükeltecek adımları hep beraber atalım diyerek, her türlü müspet teklifere yapıcı eleştirilere açık olduklarını söyledi.

Türkiye’yi sivil bir anayasa ile buluşturmaya çalışacaklarını kaydetti.

“MİLLETİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”

“Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini belirtirken, “Geçen hafta emekli ve çiftçilerimizle ilgili müjdelerimizi söylemiştik. Bundan sonra da çitçimizi desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye’yi kalkındırmak isteyen kim varsa yanında olmaya devam edeceğiz. Biz bu milletin hizmetkarıyız. Temmuz ayı engelli ve engelli yakını aylıklarını erkene alıyoruz. 1,4 milyon kardeşimizi Kurban Bayramı öncesinde sevindiriyoruz. Sadece Haziran ayı içinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 19 milyar lira ödeme gerçekleştireceğiz. Asgari ücret komisyon çalışmalarına başladı. Görüşmeler asgari ölçüde sürüyor. Memur maaş artış oranlarıyla ilgili meclis sürecini yakında başlatıyoruz. Grubumuzun meclise sunacağı ilk hususlardan biri bu olacaktır” diye konuştu.

“KADINLARIMIZ YENİ DÖNEMDE DE ÖNCÜ ROL OYNAYACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınların yeni dönemde de her alanda öncü rol oynamaya devam edeceğini belirterek, “Türkiye Yüzyılı ülkemiz kadınlarının omzunda yükselecektir. Tayin ettiğimiz hedeflere emin adımlarla ilerleyeceğiz” dedi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -