Sponsorlu Bağlantılar

Daha Düşük Puanlı Üniversiteler

Daha Düşük Puanlı Üniversiteler

Özel üniversiteler daha düşük puanlarla aynı bölümlere yerleşmeyi sağlayabilmektedir. Bu da önemli bir şekilde öğrencilerin karşısına çıkmaktadır. Ücretli olan üniversiteleri kişiler ücretinden dolayı tercih etmeyebilmektedir. Bu durum da özel üniversite puanlarının düşük olmasıyla sonuçlanabilmektedir. Aynı hatta bazı okullara nazaran daha iyi bir öğretim olanaklarına sahip olan okulların taban puanları bu şekilde düşük olabilmektedir. Bu bağlamda değerlendirildiğinde özel üniversite daha düşük puanlı öğrencilere daha iyi bölümler vaat edebilmektedir.

Kesintisiz, Kaliteli Öğretim

Kaliteli eğitim ancak sayılı kurumlar tarafından yapılabilmektedir. Özel üniversiteler değerlendirildiğinde kaliteli eğitim gösteren kurumlar sayılıdır. Düşük puanla almış olması kalitenin göstergesi değildir. Uzman kadroya sahip kurumlar gerek öğretim gerekse imkanlar açısından farklı dünyalara gebedir.

Uzman Öğretim Kadrosu

Öğretim kadrosuyla ilgiyi çeken özel üniversiteler vardır. Bunlar arasında parlayan yıldıza sahip, en iyi öğretim kurumları arasında gösterilenler ilgi çekmektedir. Uzman öğretim kadrosuyla öğrencilerine en iyisini sunmayı amaçlayan kuruluşlar her zaman başarılı olmayı hak etmektedir. Özel üniversiteler, devlet üniversitelerine nazaran daha fazla imkan ile dikkat çekmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı