Sponsorlu Bağlantılar

Dijital Para Nedir ?

Dijital Para Nedir ?

2009 yılında bir makalede ortaya çıkmış olan bitcoin dijital para 2014 yılında, bitcoin core olarak markalaşmıştır. Bitcoin tek bir otorite veya kuruluş tarafından düzenlenemez ve kontrol edilemez. Dünyaya yayılan bir çok bilgisayar düğüm tarafından kontrol edilmektedir.

Türkiye’ de Bitcoin Gelişimi

Koinbox  Türkiye’ de bitcoin ilgi görmüştür. Kısa sürede bir çok sektör kullanmaya başlamıştır. Fırça, konut, sigorta gibi sektörler bitcoinle ticaret yapmaya başlamıştır. Bitcoin iniş çıkışı çok fazla olması sebebiyle bazı firmalar bitcoinle alışveriş tercih etmemektedir.

Benzersiz Verilerin Gücü

Kripto para haberleri  Karmaşık finansal işlemler bitcoin gibi yenilikçi gelişmelerin bir sonucu olarak çok doğru ve daha az yorumlamaya açıktır. Blockhain teknolojisiyle kullanıcıların banka ve finansal kurumlar gibi 3 taraflara güvenmek zorunda kalmadan önemli ölçüde düşük ücretle bitcoin fiyatı finansal işlemleri yapmayı mümkün kılmaktadır. Blockhain mimarisi uzun yıllar boyunca denetlenerek korunabilen ve kesin olarak değiştirilemez izini garanti etmektedir. Bu da finansal işlemler ile ilgili olmak zorunda olmayan çeşitli uygulamalar için uygun hale getirmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı