Sponsorlu Bağlantılar

Div Pırlanta

Div Pırlanta

Pırlanta beştaş yüzük, tasarımında kullanılan değerli taşın dikdörtgen şeklinde kesilmesiyle elde edilen en zarif takı çeşitlerinden biridir. Klasik yuvarlak kesime göre daha çekici olan bu yüzükler farklı bir güzellik arayanlar için ideal. Değerli taşın kesilmesi sırasında ışığı yansıtan açılı yüzeylere faset denir. Baget halkalarının genellikle 14 faset yüzeyine sahip olduğu bilinmektedir. Ancak toplam kesme derinliği nedeniyle ışık yansıması çok fazla etkilenmez ve büyüleyici parlaklığını her zaman korur.

Pırlanta tektaş yüzük kesim yüzükler için hazırlanan pırlanta pırlantanın yüzeyi klasik kesimlere göre daha düz bir formdadır. Böylece baget halkaların prizmatik ışık yansımaları, birbirine bakan aynalar varmış gibi göründüğünden daha güçlüdür. Böylece olduğundan daha gösterişli görünüyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu