Sağlık

Dizde Sıvı Kaybı İğnesi

Dizlerde yaşa veya travmaya bağlı olarak ya da bazı hastalıklar sonucu sıvı kaybı ortaya çıkar. Dizlerde bulunan sinoviyal sıvısı azaldıkça kemikler birbirlerine sürtünür ve aşınmalar başlar. Hem sürtünmeden ve aşınmadan dolayı hem de sıvı kaybı sebebi ile dizlerde geçmeyen ağrılar meydana gelir. Sadece ağrı kesici ilaçlar verilip gönderilen hastaların ağrıları geçmez ve dizde meydana gelen sıvı kaybı problemine bu ağrı kesiciler faydalı olmaz. O yüzden de en etkili tedavi dizde sıvı kaybı iğnesidir. Mono Tıp Göktürk’e gelerek dizlerinizde sıvı kaybı ortaya çıkmış ise daha normal ve hareketli bir yaşam sürmeniz için dizde sıvı kaybı iğnesi hizmeti veriyoruz.

Dizde sıvı kaybı iğnesinden kısa süre sonra şikayetleriniz ve ağrılarınız azalır. Eklem bölgesinde bulunan sinoviyal sıvının yerine yeni sıvı enjekte edilmediği müddetçe dizde kemiklerin birbirine sürtünerek aşınması devam edecek ve buna bağlı olarak da daha farklı kemik ve diz rahatsızlıkları ortaya çıkacaktır. Her ne kadar ileri yaşlarda görülüyorsa da gençlerde de dizde sıvı kaybını görmek mümkündür. Daha erken iken önlem almak için gençlerin de dizde sıvı kaybı iğnesini yaptırmaları ileriki yaşlarda sağlıklı olmaları açısından önemlidir. Genç yaşta hareket kabiliyetlerinin sınırlanmaması ve hayatı yakalayabilmeleri için yaptıracakları kısa süreli bir işlem olan dizde sıvı kaybı iğnesi ile normal yaşantılarına devam edebileceklerdir. Dizde sıvı kaybı için egzersiz ve fizik tedavi önemlidir ancak fizik tedaviyi dahi daha rahat yapabilmek adına dizde sıvı kaybı iğnesini yaptırmak daha yararlı olacaktır. Diziniz için sıvı kaybı iğnesi yaptırdıktan sonra etkili egzersizler ve fizik tedavi ile hem ağrılarınız azalacak hem de eskisi kadar hareketli ve rahat bir yaşamınız olacaktır.

Dizdeki sıvının bitmesi daha çok kadınlarda görülen bir durumdur. Yardımcı tedavi yöntemi olarak sıvı kaybı iğnesini 6 ayda 1 kere yaptırabilirsiniz. Senede 2 kere yaptıracağınız dizde sıvı kaybı iğnesi ile ağrılarınız ve diğer şikayetleriniz azalacaktır. Mono Tıp Göktürk’e gelerek hayatı kaçırmamanız için dizde sıvı kaybı iğnesi yaptırarak hareketli hayatınıza devam edebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı