Ekonomi

Edirne Keşan’dan ‘zam furyası’na isyan!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Çakır, son günlerde peş peşe gelen ve yapılan zamlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“Seçim bitti ama geçim derdi devam ediyor” diyen Başkan Yardımcısı Çakır, büyük firmalara da seslenerek, “Neyin nesi bu zamlar? Esnaf ve tüketici mağdur! Doların ve kur fiyatlarının yükselmesini, akaryakıt fiyatının yükselmesini bahane edenler, gerçekten piyasada belirsizlik oluşturuyorsunuz. Sebze ve meyve fiyatlarında düşüş yaşanırken, et ve süt ürünlerinde, Alkol ve sigaraya gel zammı şimdi de bazı gıda zamları izliyor. Ekmeğe de zam kapıda. Gazlı içeceklere yapılan zamlar neyin nesi? Tamamen küçük esnaf ve tüketici mağdur. İşte kur yüzünden iğneden ipliğe zam yağıyor. TL değer kaybediyor. Ama yine de umut var. Alım gücü inşallah yükselecek. Esnafta seçim sonrası güzel günlerin bir an önce gelmesini görecektir. Borçlu yaşamak esnafın kaderi olmuştur. Esnaf kredi kartlarına yaslanarak hayatını sürdürüyor. Yoksa işyerine mal alamaz, aile ekonomisine ve işyerinin ayakta durabilmesi için böyle mücadele veriyor. Enflasyonun da düşmesi inşallah tüketicinin alım gücünü artıracaktır ve esnafın yüzü gülecektir” ifadelerini k ullandı.

Çakır, ticari kredilerinin çoğuna onay alınamadığına vurgu yaptı.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -