Sponsorlu Bağlantılar

FUE Saç Ekimi Nedir? 

FUE Saç Ekimi Nedir?

 

Fue saç ekimi günümüz teknolojisinde bilinen en iyi saç ekim yöntemlerinden bir tanesidir. Kelliğe çözüm odaklı olarak uygulanan bu saç ekim yöntemlerinde yer alan FUE tekniği Foliküler Ünite Ekstraksiyonu kelimesinin kısa adı olarak bilinmektedir. Günümüzde bu alanda uygulanan yöntemler arasında en çok tercih edilen FUE tekniği cerrahi bir işlem içermemektedir. Bu nedenle saç ekim estetiğini tercih etmek isteyen kişilerin sıklıkla yöneldiği bu yöntem kısa süreli bir zaman dilimi içermektedir. Birçok konuda avantaj sağlayan bu FUE yöntemi saç alınan bölge üzerinde dikiş ve kesi işlemleri uygulanmamaktadır.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Saç ekim şimdilerde seyrek saç görünümüne sahip kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Çoğunlukla erkekler tarafından talep gören bu yöntem lokal anestezi altında uygulanmakta ve saç köklerini hedef almaktadır. Bu ekim teknikleri arasında ilk sıralarda yer alan FUE saç ekimi tekniğinde öncelikle doğal saç yapısı kontrolü sağlanarak ekim işleminin ne yöne doğru yapılacağı netleştirilmektedir. Sonrasında anestezinin yardımı ile uyuşturulan köklerden bir cihaz yardımı ile saç alım işlemi uygulanır. Bu kökler saçın çıkış yönüne doğru ekilerek işlem tamamlanır.

 

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası İşlemler 

 

Saç ekim işlemi baştan sona dikkat içeren bir süreci beraberinde getirmektedir. Cerrahi bir operasyon niteliği taşıyan bu süreç, hastanın bu süreç sonrasında bazı hususlarda büyük özen göstermesini ön görmektedir. İyileşme sürecinin olumlu geçirilmesi için öncelikle hasta uzman doktor tarafından detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir. Sonrasında tüm riskleri bilerek kabul edilen bu uygulamanın başlatılabilmesi için hastadan bir hafta öncesinde uygulayacağı belirli kurallar talep edilmektedir. Bu kurallar arasında özellikle kan sulandırıcı gibi ilaçların kullanılmaması, alkol ve sigara kullanımının durdurulması, vitamin kullanımının bırakılması gibi kurallar yer almaktadır. Böylelikle kısa bir süre zarfında seanslara bölünerek uygulanan bu saç ekim yöntemi sonrasında en az 6 saatlik süre içerisinde araba kullanımı sonlandırılmalıdır. Bu cerrahi operasyon sonrasında oluşan 48 saatlik süre en risk altında bulunan süreçtir. Bu nedenle bu süre zarfında ekim işlemi gerçekleştirilmiş olan bölgenin her türlü darbeden korunması gerekmektedir. Saç ekimi sonrasında doğal bir saç görünümünün sağlanması ortalama olarak 1,5 yıl gibi bir süreci kapsamaktadır. Bütün bu süreç boyunca hissedilen ağrı giderek azalma göstermektedir. Saç ekim işlemi sonrasında baş bölgesinde oluşan kızarıklıklar zaman içerisinde iyileşme sürecine girmektedir.

 

En İyi Saç Ekimi Merkezleri

 

Bu alanda en iyiler arasında yer almak için öncelikle saç ekim teknikleri hakkında detaylı bir bilgi birikimine sahip olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra profesyonel bir ekip ile çalışmak ta en iyi saç ekim merkezi unvan’ını  taşıma da etkili olan bir faktördür. Tüm dünya ülkelerinde uygulanmakta olan bu saç ekim teknikleri birçok en iyiyi bir araya getirmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte süre gelen yenilikler arasında yer alan bu saç ekim teknikleri ve cihazları da en iyi saç ekim merkezi alanında oldukça etkilidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saç Ekimi Fiyatları 

 

Estetiksel bir görünüm elde edilmesine olanak sağlayan bu saç ekim yönteminin tercih edilmesinde saç ekimi fiyatları da oldukça etkilidir.  Yapılacak olan ekim işlemi sırasında kullanılacak olan cihaz çeşitliliği, ekilecek saç kökü sayısı, seans miktarı gibi faktörler bu fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerdendir. Bütün bu faktörler göz önüne alındığında saç ekimi alanında belirli bir fiyat standart’ının bulunmadığı görülmektedir. Bu nedenle araştırılarak tercih edilmesi gereken saç ekimi fiyatları bu yöntem tercihinde büyük etki göstermektedir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı