Ekonomi

Genz Biyo’nun test cihazı onay için randevu bekliyor

Genz Biyo Teknoloji A.Ş (Genz Bio) tarafından yürütülen Covid-19 antikor tayini için opto akışkan yöntemle çalışan bir bakım noktası testi (Point-Of-Care Test) (POCT) cihazının Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünden test ve onayı için randevu beklendiği bildirildi.

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”06.01.2022 tarihli açıklamamızda şirketimizin sermayesinde pay sahibi olduğu A1 Yaşam Bilimleri İlaç Tanı Biyoteknoloji ve Sanayi A.Ş’nin iştiraki olan Genz Biyo Teknoloji A.Ş (Genz Biyo) tarafından yürütülen Covid-19 antikor tayini için opto akışkan yöntemle çalışan bir bakım noktası testi (Point-Of-Care Test) (POCT) cihazının güncel durumuyla ilgili olarak Genz Biyo yetkililerinden bilgi edinilmesini müteakip kamuoyuyla paylaşılacağı açıklanmış olup, Genz Biyo yetkilileri tarafından şirketimize iletilen cevabi yazıda Covid-19 antikor tayini için opto akışkan yöntemle çalışan bir bakım noktası testi (Point-Of-Care Test) (POCT) cihazının Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü test ve onayı için randevu bekledikleri ifade edilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı