Sağlık

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütme yöntemleri genel estetik işlemlerinden biri haline geldi. Bir göğüsün diğerinden küçük olması ya da iki göğüsün de küçük olması hatta göğüs büyüklüğünün yeterli görülmediği durumlarda da yaptırılabilir. Göğüs büyütme yöntemleri tek bir göğse yapılabileceği gibi iki göğse de yapılabilir. Göğüs büyütme ameliyatı daha estetik ve güzel görünümlü vücut hatlarına sahip olmak için yaptırılan işlemlerden biridir. Vücuda sağlık açısından zararı olmayan göğüs büyütme ameliyatlarınızı Estpoint sayesinde daha güvenli ve kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz. Göğüs büyütme ameliyatı doğru ve uzman bir yerde yaptırılmadığı takdirde zaman içinde farklı sağlık problemleri görülebilir. Bu yüzden de Estpoint’in alanında uzman ekip kadrosu size uygun göğüs büyütme yöntemlerini herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşmadan uygulayabilecektir. Göğüs büyütme yöntemleri olarak iki yöntem kullanılır. Bunlardan biri implant yöntemi iken diğeri ise yağ enjeksiyonu yöntemidir. Her iki yöntemin de kendine göre avantajları vardır. Göğüs büyütme ameliyatı ile istediğiniz ölçülerde göğüs büyüklüğüne ulaşmanız mümkündür. Her iki yöntemde genel anestezi altında yapılır. Sadece farkları kullanılan dolgu maddesinde ayrılır.

İmplant yönteminde uzman doktor ile vücut tipinize ve isteğinize uygun meme implantı seçilir. Bu implant göğüs şeklinizi nasıl istediğinize göre değişir. Damla şekilli ya da yuvarlak şekilli meme protezlerinden birini seçtiğinizde bilgisayar ortamında göğüs büyütme işlemi sonrası göğsünüzün nasıl göründüğü size gösterilir. Onayladığınız takdirde diğer aşamalara geçilir. Genel anestezi altında yapılan bu işlemde göğse yakın belirli bölgelere kesi atılır. Seçtiğiniz salin ya da silikon dolgu maddesi açılan yere yerleştirilir. Daha sonra açık yerlere estetik dikiş atılır ve ameliyat sonrası belirli bir süre sonra bu dikiş izleri kaybolmuş olur.

Yağ enjeksiyonu yönteminde ise vücudunuzdaki yağlar belli bölgelerden alınır ve göğsünüze enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu yönteminde de yine implant yöntemi gibi büyüklüğe karar verilir ve bilgisayar ortamında son şekil onaylanır. Daha sonra ise kalça, göbek ya da basenden alınan yağ teknikler ile ayrıştırılır ve bazı dolgu maddeleri ile karıştırılarak vücuda enjekte edilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı