Ekonomi

Haftalık piyasa takvimi 26-30 Ekim 2020

26-30 Ekim 2020 haftası yurt içinde Kapasite Kullanım Oranı, Sektörel Güven Endeksleri, Ekonomik Güven Endeksi, GTS’ye göre Dış Ticaret Dengesi, Turizm Gelirleri, Yabancı Ziyaretçi Sayısı verileri ile TCMB’nin yayımlayacağı ‘Enflasyon Raporu’, TCMB’nin 2020 Yıl Sonu TÜFE Tahmini, TCMB’nin yayınlayacağı 22 Ekim tarihli Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özeti, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklayacağı 3 aylık ‘İç Borçlanma Stratejisi’ raporu takip edilecek.

Yurt dışında;

ABD’de Yeni Konut Satışları, Dayanıklı Mal Siparişleri, S&P Case Shiller Ulusal Konut Fiyatları, CB Tüketici Güven Endeksi, Öncü Mal Ticaret Dengesi, DOE Petrol Stokları, GSYH, İşsizlik Başvuruları, Bekleyen Konut Satışları, Kişisel Gelirler, İstihdam Maliyet Endeksi, Chicago PMI ve Michigan Tüketici Güven Endeksi;

Japonya’da; İşsizlik Oranı, Perakende Satışlar, Sanayi Üretimi verileri ile Japonya Merkez Bankası (BoJ)’nın açıklayacağı faiz kararı ve  ‘Görünüm Raporu’;

 Almanya’da Ifo İş Ortamı Endeksi, Mevsimsel Düzeltilmiş İşsizlik Oranı, Tüketici Fiyat Endeksi, Perakende Satışlar;

Euro Bölgesi’nde Ekonomik Görünüm Endeksi, Tüketici Fiyat Endeksi, İşsizlik Oranı, GSYH verileri ile Avrupa Merkez Bankası(ECB)’nın açıklayacağı faiz kararı ve ECB Başkanı Lagarde’ın, PPK toplantısı ile ilgili düzenleyeceği basın toplantısı ön plana çıkıyor.

Borsa İstanbul ‘Cumhuriyet Bayramı’ nedeniyle 28 Ekim Çarşamba günü yarım gün, 29 Ekim Perşembe günü ise tam gün kapalı olacak.

Rapor için tıklayınız.

https://www.bmd.com.tr/page/rapor_detay/4433/haftalik-piyasa-takvimi-26-30-ekim-2020.htm

Kaynak BMD
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı