Ekonomi

Havlu fiyatları da zamlardan nasibini aldı!

Merve ÖZDEMİR ÇEVİK – Muhammed Taha ÇELİKBAŞ – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) – “Havlu nereden alınır?” deyince akla kuşkusuz Bursa gelir.

Kestanesi kadar havlusu ile de meşhur olan Bursa’nın havlusu da ne yazık ki artan zamlardan nasibini alırken bilhassa düğün yapacak olanların çeyiz alışverişleri de etkilendi.

Bursa Havlucular Çarşısı’ndaki esnaf güncel fiyatlar hakkında bilgi verirken, “Bugün bize gelip ben çeyizlik havlumu, misafirime banyo havlusu alacağım, ayak havlusu alacağım, bornoz takımı alacağım dediğinizde en alt limit 5 bin TL ama bu işin sınırı yok. İşlemesi ve kalitesine göre fiyat skalası değişiklik gösteriyor. 20 TL’ye de havlu satıyoruz, 100 TL’ye de havlu satıyoruz. Giyim sektöründe de durum aynı. Bu sene özellikle Allah düğün yapanların yardımcısı olsun. Geçen sene bir düğün 500 bin TL’ye mal ediliyorsa bu sene 2-3 katına mal oluyor. Altın fiyatları belli, bizim fiyatlar da belli. Bir ay içerisinde ürünlere ortalama yüzde 30, yüzde 40 zam geldi.” dedi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -