Ekonomi

İŞKUR ve Arabica’dan kadın istihdamı projesi

İSTANBUL (İGFA) – İŞKUR ile birlikte bir ilke imza atan Arabica Coffee House, herhangi bir eğitim almamış, meslek sahibi olmayan ev kadınlarının meslek edinmesine ve çalışabilmelerine olanak sağlayan bir projeye imza attı. Proje kapsamında pasta yapımı ve sunumu ile ilgili 512 saatlik İŞKUR eğitimi alan kursiyerler 20 Temmuz 2023’te mezun oluyor.

Proje tanıtım etkinliğine; Çankaya İŞKUR Müdürü Sayın Aytekin Doğan, Birleşmiş Milletler Bölge Ofis Yöneticisi Sayın Oya Nihan Uncu, Arabica Coffee House Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Elif Ülger Yalçın, Çankaya İstihdam Daire Müdürü Sayın Olcay Bolat, Mogan Turizm Lisesi Müdürü Sayın Levent Tolay, Çankaya İMKB Lisesi Müdürü Numan Özdemir, Meslek Eğitim Sorumlusu Sayın Orhan Yılmaz, Kalaba Kız Meslek Lisesi Öğretmenleri ve kursiyerler katıldı. Etkinlik kapsamında kursiyerler eğitim süresince yapım ve aşamalarını öğrendikleri ürünlerin sunumlarını yaparak katılımcı misafirlerin tadım yapmasına olanak sağladılar.

Büyük titizlikle yürütülen projenin tanıtımı için bir araya geldiklerini dile getiren Arabica Coffee House Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Elif ÜLGER YALÇIN: “Kadın istihdamı bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli ölçütlerinden biri, bu bağlamda Arabica Coffee House ailesi olarak, sürdürülebilir kalkınma için kadının ekonomideki rolünü değerli buluyor ve projelerimizin hayata geçmesi için elimizden geleni yapaya gayret gösteriyoruz. İş hayatında etkin şekilde çalışan kadının bireysel olarak kendine kattığı değer, aile ve sosyal hayatları da olumlu etkiliyor. Çalışan kadın, güçlü aile, güçlü ekonomi ve güçlü sosyal hayat anlamına gelmektedir. Kamuda ve özel sektörde kadın istihdamı, kadının iş hayatına kazandırılması ve karar mekanizmalarında yer alması için çok önemli çalışmalar yapılmakta. 2014 yılında kurulan, kahve sektöründe “En İyi Türk Markası” olma hedefinde ilerleyen ve şu an kahve sektörünün öncülerinden olan Arabica Coffee House olarak bu çerçevede çalışmalar yapmak, sektöre ve topluma katma değer sağlamak, sürdürülebilir ekonomi ve ülkemiz değerlerine katkıda bulunmak bizim için ayrıca önem arz ediyor “dedi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -