Sponsorlu Bağlantılar

Karbon Peeling

Karbon Peeling
Ciltte meydana gelen problemler, cildin kusursuz ve pürüzsüz görünümüne ciddi manada gölge düşürür. Herkesin yaşayabileceği problemlerden birisi olan cilt sağlığı problemleri ve cilt sorunları için günümüzde pek çok farklı çözüm yöntemi bulunur. Ancak cilt sağlığı için geliştirilen ürünler ağırlıklı olarak belirli bir cilt sorununa yönelik spesifik içeriğe sahip olduğu gibi yüksek miktarda kimyasal etkende içerebiliyor. Bu durumda bir sorunu çözerken, bir başka cilt sorununun tetiklenmesine dahi neden olabiliyor. Üstelik çoğu kimyasal içerikli kozmetik ürünü başarılı sonuç elde edilememesine dahi neden olabiliyor. İşte bu noktada estetik operasyonlarında uygulanan karbon peeling başarılı sonuçları dolayısıyla yoğun şekilde talep görüyor.
Karbon Peeling Ne İşe Yarar?
Karbon peeling uygulamaları standart olarak cilt sorunu yaşayan kişilerin ciltlerinde her zaman arzuladıkları pürüzsüz ve canlı görünümünü elde edebilmelerine yardımcı oluyor. Üstelik hiçbir şekilde cilt tipi fark etmediği gibi kadın ve erkek ciltleri içinde uygulanabiliyor ve başarılın sonuçlar elde edilebiliyor. Bu gibi özellikleri ile dikkat çeken karbon peeling, cilt sağlığı açısından son derece faydalı etkenleri içeren aktif karbon bileşenini kullanmaktadır. Cerrahi olmayan medikal estetik uygulamalarından birisi olan karbon peeling ile pek çok cilt sorununa çözüm oluşturulurken, aynı zamanda da ciltteki sorunlara karşı da koruyucu bir etki oluşturulabiliyor. Bu gibi özellikleri dolayısıyla son derece yoğun şekilde tercih edilmeye başlanan karbon peeling uygulamalarından sonra gündeliky aşama doğrudan dönüş gerçekleştirilebilmektedir.
Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?
Son yıllarda oldukça yoğun şekilde tercih edilmeye başlanan medikal estetik operasyonlarından birisi olan karbon peeling, cildin yenilenmesine yardımcı oluyor. Çok kısa süreler alan bir uygulama sürecine sahip olması dolayısıyla da hayatınızın en yoğun döneminde dahi cilt problemleriniz için karbon peeling operasyonu yaptırabilirsiniz. Karbon peeling uygulamalarında öncelikli olarak hastanın cilt yüzeyi tamamen temizlenir. Temizlenmiş cilt yüzeyi üzerine sıvı formda olan karbon uygulanır. Uygulama ardından cilt tarafından karbonun tamamen emilmesi ve iyice kuruması için ortalama 15 dakikalık bir bekleme süreci söz konusudur.
Cilde sürülen karbonun tamamen kurumasından ve cilt tarafından emilmesinden sonra “Q-Switched ND:YAG” lazer cihazı ile uygulama gerçekleştirilir. Bu süreçte kullanılan lazerin sıcaklık düzenlemesi, hastanın cilt tipi ve cilt durumu ile uyumlu olacak şekilde gerçekleştirilir. Ortalama olarak 10 ile 15 dakikalık bir lazer atış süreciyle cilt altına girmiş olan karbonların patlaması sağlanır. Bu şekilde aktifliği sağlanan karbon bileşenlerinde buharlaşma yaşanır. Buharlaşma sayesinde ciltte sorunlara neden olan eski derinin tamamen kalkması sağlanır. Bu şekilde alt tabakada sıcak bir hareketlenme yaşanır ki bu şekilde cildin tazelik ve canlılık kazanması sağlanır. İlk andan itibaren somut biçimde etkilerini gösterebilen karbon peeling uygulamalarının esas etkileri zaman geçtikçe artarak, kendisini göstermeye devam eder.
Karbon peeling operasyonu konusunda hem başarılı hem de güvenilir uygulamalar Dr. Cahit Vural tarafından gerçekleştirilmektedir. Ortalama olarak 1 ile 1.5 yıl kadar süreyle etkisini devam ettirecek karbon peeling operasyonu ile en çekici ve en etkileyici cilde sahip olmak istiyorsanız estetik uzman Vural ile iletişime geçebilirsiniz. Web platformu üzerinden kolayca iletişime geçerek, peeling operasyonuna randevu da alabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı