Ekonomi

Karsan’ın açtığı dava

Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının otobüs ihalesine yönelik açtığı davaya ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınklatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şunlar paylaşıldı:

”Şirketimiz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu otobüs ihalesi için KİK kararına karşı yürütmeyi durdurma talepli olarak iptal davası açtığını, söz konusu iptal davasının reddine karar verildiğini, karara karşı gerekli yollara başvurulacağını, ayrıca bu KİK kararı üzerine verilen 9 Şubat 2021 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kararına karşı hukuki yollara başvurulduğunu, 9 Şubat 2021 tarihli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kararı üzerine verilen KİK kararına karşı tarafımızca açılan davada kararın yürütmesinin durdurulmasına karar verildiğinin tarafımıza bildirilmiş olduğunu, söz konusu davanın kısmen kabulüne ve KİK kararının ilgili kısmının iptaline karar verildiğini, bu kapsamda KİK tarafından, KİK kararının iptal edilen kısmına ilişkin yeniden inceleme yapılmasının gerektiği KAP’ta detaylı olarak duyurulmuştu. Son olarak, 9 Şubat 2021 tarihli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kararı üzerine verilen KİK kararının iptal edilen kısmına ilişkin KİK tarafından yeniden yapılan incelemede itirazımız reddedilmiş olup, söz konusu karara karşı gerekli hukuki yollara başvurulacaktır. Reddedilmiş olan iptal davasına ilişkin ise temyiz aşamasında hukuki süreç devam etmektedir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı