Ekonomi

Kaymaz altın madeni 2. atık depolama tesisi projesinin hukuki durumu

Koza Altın İşletmeleri A.Ş, Kaymaz altın madeni 2. atık depolama tesisi projesinin hukuki durumuna ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Şirketimiz, Kaymaz altın madeni 2. atık depolama tesisi projesi hakkında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ÇED olumlu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması için Eskişehir 1. İdare Mahkemesi 2020/350 E. sayısıyla dava açıldığını ve açılan davada, davalı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yanında müdahil olunduğunu ve ayrıca 1. İdare Mahkemesinin, davacıların ÇED işleminin yürütmesinin durdurulması taleplerini reddettiğini KAP’ta 14.04.2021 tarihinde açıklamıştı. Gelinen aşamada, Eskişehir 1. İdare Mahkemesince verilen ilgili karar davacılar tarafından temyiz edilmiş ve Danıştay ilk derece mahkemesince, verilen ret kararını şirketimiz lehine onamıştır.” bilgisi verildi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı