Gündem

Kayseri Talas Mevlana’da sona doğru

Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye’nin 7. büyük mahallesi olan Mevlana Mahallesi’nde başlatılan ve tamamlandığında ilçeyi bambaşka bir çehreye büründürecek meydan düzenleme çalışmalarını inceledi.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2022 08:30

Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2022 08:30

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Günün ilk ışıklarıyla birlikte başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleriyle incelemeyi gerçekleştiren Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın burada devam eden çalışmaları yerinde görerek yetkililerden bilgi aldı.

20 BİN METREKARELİK FONKSİYONEL YENİ MEYDAN

Modern kent dokusuna uygun hale getirilecek olan meydan, barındırdığı unsurlarla daha fonksiyonel bir konuma kavuşacak. Toplamda 20 bin metrekare alana sahip meydan, 18 bin metrekare yeşil alanıyla mahalle sakinlerinin dinleneceği bir rehabilitasyon merkezi konumunda olacak. 2 bin metrekare kapalı alana sahip olacak meydan tamamlandığında, içerisinde bilgi ve kültür evi, amfi, cami, şadırvan, büfeler, kafeterya, muhtarlık ve abonman dolum merkezi ile fatura ödeme noktalarına sahip olacak.  Ayrıca proje kapsamında kentsel tasarım ve peyzaj düzenleme çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -