Sponsorlu Bağlantılar

Kenet Çatı

Kenet Çatı

Kenet çatılar, metal panellerin birbirine kenetlenmesiyle meydana gelmektedir. İstenilen her boya göre üretilebilmektedir. Sahip olduğu modern görünümü ile yapıya ayrı bir güzellik katmaktadır. Birbirine sıkıca kenetlenen metal paneller yapısı gereği çok hafiftirler ve çok kolay bir şekilde monte edilebilirler. Sahip oldukları birçok özellikleri ile günümüzde en çok tercih edilen çatı sistemlerinden birisi olmuştur.

Kenet Çatı Nitelikleri

Birbirine kenetlenen çelik konstrüksiyon panellerin sahip olduğu birçok özellikleri ve avantajları bulunmaktadır;

  • Sahip olduğu görsel güzellik için çok fazla tercih edilmektedir.
  • Çelik yapıların sistemlerinde su sızdırma olasılığı ortadan kalkmıştır. Çünkü paneller birbirine kenetlenerek birbirine sabitlenmektedir. Herhangi bir delme işlemi uygulanmamaktadır. Böylelikle su sızdıracak alan bırakılmamıştır.
  • Kenet sistem sayesinde ses yalıtımı da istenen seviyeye ulaşmıştır.
  • Hafif bir çatı sistemi olduğu için çatı üzerine binen gereksiz yükleri ortadan kaldırmıştır ve böyle daha uzun ömürlü bir kullanım imkanı ortaya çıkarmıştır.
  • Kenet çatı sistemleri enerji tasarrufunu sağlamıştır. Yazın serin olan ortamalar kışın sıcak olmaktadır
  • Sahip olduğu özellikler açısından hava şartlarından olumsuz yönde etkilenmemektedir.

Bunun gibi birçok özelliği bulunan çelik çatılar, sağladıkları bu artılar yönünden oldukça fazla tercih sebebi olmaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı