Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon uygulamaları en açık tanımı ile vücutta bulunan ve istenmeyen kılların vücuttan kalıcı olarak atılmasını sağlayan uygulamalardır. Kadıköy lazer epilasyon merkezlerinde gerçekleştirilen uygulamalar ile kısa süre içerisinde vücutta bulunan her tür kıldan kısa süre içerisinde kurtulmak mümkün olur.

Lazer epilasyon uygulamaları genelde tüm vücut olarak tercih edilmekle birlikte yine tercihe göre bölgesel olarak da yapılabilen uygulamalardır. Yüz bölgesi, koltuk altı bölgesi, bel bölgesi, karın bölgesi, bikini bölgesi, genital bölge, bacak bölgesi gibi birçok farklı bölgede de bölgesel olarak bu uygulamaların tercih edilmesi mümkün olur.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Ataşehir lazer epilasyon uygulamaları cilt altına verilen ışınlar yolu ile gerçekleştirilir. Cildin üst kısmından cihaz yardımı ile cildin altına bir miktar ısı verilerek kıl köklerinin bu ısıdan etkilenmesi sağlanır.

Lazerin enerjisi kıl köklerinde melanin adlı maddeye etki ederek kısa sürede olumlu sonuçlar verir. Bu şekilde vücutta yer alan her bir kıl kökünün deforme olması sağlanır. Deforme olan kıl kökleri bir süre sonra kendiliğinden dökülür ve tekrar çıkması beklenmez.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Ataşehir lazer epilasyon merkezlerinde uygulanan lazer epilasyon uygulamalarında temelde 4 farklı çeşit bulunur. Uygulamalar lazer cihazındaki dalga boyuna göre birbirinden ayrılır. Kişilerde uygulanacak olan yöntemler kıl köklerine ve kılların yapısal özelliklerine göre belirlenir.

Yapılacak ön muayene ve kontrollerin ardından kıl köklerine ve yapılarına en uygun olan yöntem tercih edilerek işlemlere başlanır. Ataşehir lazer epilasyon merkezlerinde seanslar halinde gerçekleştirilen uygulamalar neticesinde ilk birkaç seans içerisinde olumlu sonuçların gözle görülmesi mümkün olur.

Kıl tipleri her bireyde değişiklik gösterir. Cilt üzerinde kısa gibi duran kıllar deri altında sağlam kıl köklerine sahiptir. Uygulanan işlemlerde kıl köklerine ışın nüfuz ettikçe bu köklerin etkisini kaybetmesi sağlanır.

Dalga boyu yüksek bir şekilde verildiğinde bir miktar acı hissedilebilir. Çünkü Maltepe lazer epilasyon merkezlerinde verilen dalgadaki ışın cilt tarafından tutulur. Kıl kökünün bu ısıyı hissetmesi ile kök zamanla zayıflamaya başlar ve en son ısıya dayanamayarak etkisiz hale gelir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kadıköy lazer epilasyon merkezlerinde gerçekleştirilen lazer epilasyon uygulamaları genelde ciltte bulunan kıl köklerini dökme üzerine tercih edilir. Bununla birlikte lazer tekniği diğer şekillerde birçok farklı tıp alanında da tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak tercih edilebilmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon merkezlerinde isteğe uygun olarak her çeşit lazer uygulaması yapılabilir. Yapılacak ön muayenenin ardından kişilerin cilt ve kıl köklerine yönelik testler yapılır ve hangi tedavi yönteminin uygulanması gerektiğine dair rapor oluşturulur. Lazer epilasyon uygulamalarında her bölge farklı fiyatlara sahiptir.

Yapılacak ön başvuru ve muayenenin ardından kişiler tam olarak ödeyecekleri fiyat hakkında da daha net bilgi sahibi olurlar. Bununla birlikte yine tercih halinde tüm vücut olarak da lazer epilasyon talebinde bulunabilir ve buna yönelik komple vücut için geçerli olan indirimli fiyat avantajlarından yararlanabilirler.

İstenilen her an iletişimin sağlanabildiği lazer epilasyon merkezlerine ulaşan kişiler buradan çağrı merkezleri ile görüşerek her konuda detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kadıköy lazer epilasyon merkezlerinde gerçekleştirilen lazer epilasyon uygulamalarında en sık kullanılan teknikler; Alexandrite lazer teknikleri, ND lazer teknikleri, buz lazer teknikleri, Ruby lazer teknikleri ve Diode lazer teknikleridir.

Uygun olan teknik belirlendikten sonra ilk seans ile işlemlere başlanır ve seans aralıkları belirlenerek uygulamalara bu süreler içerisinde devam edilir.

Hizmetleri ile her daim memnuniyet uyandıran lazer epilasyon merkezlerine 7/24 ulaşmak mümkündür. Alınacak ön randevu ile Maltepe lazer epilasyon hizmetini alınarak kişiler kısa süre içerisinde istenmeyen her türlü kıl ve tüyden kurtulabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı