Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kişilerde kıl ve tüy sorunlarının çözümü için tercih edilen Halkalı lazer epilasyon diğer tüm yöntemler arasında acı ve ağrı hissi olmadan uygulanmaktadır. Kişilerde meydana gelen ve estetik sorun haline gelen kıl problemleri için geliştirilmiş en etkili estetik uygulamadır. Özellikle kadınlarda meydana gelen hormonal değişimlerde oluşan kıl problemleri Halkalı lazer epilasyon sayesinde kalıcı bir şekilde yok edilmektedir. Doğru cihazlar ve doğru teknikler kullanıldığında son derece zararsız ve etkili bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Estetik bir uygulama olan Halkalı lazer epilasyon işlemlerinde amaç kıl kökünü yok etmektir. Lazer ışınlarının etkisiyle bölgeye ısı enerjisi gönderilerek kıl köklerinin tahribi sağlanır. Tahrip olan kıl kökleri belirlenen seanslar sonrası kalıcı bir şekilde yok edilir. Öncesinde bir bakım gerektirmeyen uygulamada sonrasında güneş ışınlarından korunarak kalıcılık arttırılabilir. Temel amaç olarak verilen ısı enerjisi sayesinde kıl köklerinin işlevini bozmaktır. İşlevi bozulan kıl kökleri Halkalı lazer epilasyon sayesinde kişiler pürüzsüz bir tene kavuşmanın konforunu yaşarlar.

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde oldukça etkili bir tekniktir. Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları 12 yaşın üzerindeki herkese güvenle uygulanabilir. Vücuda herhangi bir zararı ya da yan etkisi olmadan başka dokulara dokunmadan sadece kıl köküne odaklanarak yok edilmesi için geliştirilmiş bir teknolojidir. Özellikle kadınların tercih ettiği Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları erkekler tarafından da yaygın bir şekilde talep görmektedir. Talep edilen bir uygulama olmasındaki en önemli nedenlerin başında kalıcı, sağlıklı ve acısız bir uygulama olması gelmektedir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Birçok alanda başarılı bir şekilde uygulanan Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları özellikle tıp ve kozmetik alanında oldukça etkili sonuçlarından dolayı tercih edilmektedir. Tıp alanında tedavi edici özelliğinden faydalanılarak kılcal damar ve varis tedavilerinde uzman hekimler tarafından kullanılmaktadır. Kozmetik alanında ise lazer epilasyon olarak istenmeyen tüylerde sağlıklı ve kalıcı etkilerinden dolayı tercih edilmektedir. Doğru yöntemlerin uzman kişiler tarafından uygulanması Küçükçekmece lazer epilasyon uygulamasının başarısını arttırdığından önemli bir kriterdir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon için maliyetlerin kişilere özel olmasında ve net bir fiyat bilgisi paylaşılmamasında etkili bazı faktörler vardır. Bu faktörlerin başında Küçükçekmece lazer epilasyon yapan merkez ve uzman kişinin deneyimi gelmektedir. Bazı kurumlar lazer epilasyon için paket programlar düzenlemektedir. Fakat bu işlemlerin ne kadar kalıcı ya da faydalı olduğu tartışılmaktadır. Bu nedenle net fiyat bilgisinin kişilerin muayenesi sonrası cilt analizleri yapılarak uygulanacak olan lazer epilasyon yöntemi belirlenip öyle fiyat verilmesi en sağlıklı yoldur. Aksi takdirde sonuçların kalıcı olmamasıyla birlikte yan etki ihtimali artarak sağlık sorunlarına neden olan bir uygulama olacaktır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Estetik işlemlerde cilt analizi yapılarak yöntemlerin belirlenmesi her anlamda önemlidir. Lazer epilasyon uygulamalarında en sık kullanılan iki yöntem vardır. Birincisi alexandrite Küçükçekmece lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntemde açık tenli ve koyu renk kıllara sahip olan kişiler başarılı etkiler görürler. Koyu tenli kişilerde kıl arttırıcı yan etkisi bulunduğundan dolayı uzman kişiler tarafından farklı bir uygulama önerilmektedir. Diode lazer epilasyon ise dalga boyu uzun olan bir yöntemdir. Bu yöntemde dalga boyunun uzun olması avantajıyla her cilt tipine uygulama yapılırken özellikle koyu tenli kişilerde etkili olan bir lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntemler dışında ince tüylere etki eden ruby lazer ve çok koyu tenli kişilere özel üretilmiş ND YAG bulunmaktadır. Fakat ağrılı yöntemler olmasından dolayı tavsiye ve tercih edilmezler.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı