Sağlık

Lazer Epilasyonla İlgili Bilgi

Lazer Epilasyonla İlgili Bilgi

Sarıyer lazer epilasyon ile kış aylarında bizi pek rahatsız etmez ama hava güzel olduğunda çoğu kadın bacaklarındaki, koltuk altlarındaki, kollarındaki tüyleri almak ister. Ağda bu zamanlarda gerçek bir esaret haline gelebilir.

Uzman ellerde güvenli ve etkili bir yöntemdir, bu nedenle doktorların ve eğitimli personelin bulunduğu bir merkeze gitmenizi öneririz. Genellikle yüzeysel ve ciddi olmayan yanık riski her zaman vardır. Yanık kabarcıklara neden olursa, bir tıp merkezine gitmelisiniz. Kıl alma işlemleri için sizlere Sarıyer lazer epilasyon tedavisini öneriyoruz. Bu işlem için gerekli bilgiler vermeye çalışacağız.

Lazer Epilasyon Nedir?

Sarıyer lazer epilasyon en popüler güzellik tedavilerinden biridir. Yüz veya vücut kıllarının kalıcı olarak alınması birçok kadının hayalidir. Ağda yapmayı veya elektrikli epilatör almayı tercih eden birçok kadın olabilir.

Ancak kararsızsanız, şüphelerinizi gidermeye çalışacağız. Bazı ünlüler ağda yapmamak için şimdiden bahse girerken, çoğu kadın vücutlarını ve sakallarını kısaltmayı tercih ediyor ve iyi havalarda bu işlemler kadınlar için tam bir baş belası olabiliyor.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon vücudumdaki kılların fazlalığından şikâyet eden tüm bireyler için uygulanabilir. Kâğıthane lazer epilasyon ile seans sayısı birkaç faktöre bağlıdır: alınacak alan, her hastanın kıllarının özellikleri ve kullanılan lazer tipi şeklinde faktörler etkilidir. Genel olarak tüm uzmanlar vücut kıllarını almak için ortalama 8 seans olduğu konusunda hemfikirdir. Yüz kıllarının alımı hormonal bileşenler nedeniyle yüz daha karmaşık olabilir.

En sık sorulan sorulardan biridir: Kağıthane lazer epilasyon acıtır mı? Lazer Tıbbı Enstitüsü, genel olarak ilemin rahatsız etmediğini açıklamıştır. Ekipmanların cildi serin tutan ve kılda bulunan ısı hissini azaltan cilt soğutma sistemlerine sahip olması sayesinde rahatsızlık hissedebileceğiniz kasık gibi yerlerde bir acı hissedilmez. Bu durum her hastanın ağrı eşiğine de bağlıdır. Bu nedenle tedaviden bir saat önce uygulanabilen anestezik kremler vardır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Farklı tipte Levent lazer epilasyon yöntemleri mevcuttur. Genellikle 3 tip epilasyon çeşidi yapılır. Bunlar Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon, Nd Yag lazer epilasyon’dur. Halihazırda bronzlaşmış hastaları tedavi edebilecek bir ekip olmasına rağmen, uzmanlar lazer epilasyonun hasta sadece bronzlaşmadığında daha güvenli ve etkili olduğuna inanır.

Her fototipe göre en az bir hafta öncesinden güneşlenmemek tavsiye edilir ancak istenilen süre bir ay olacaktır. Ve kendinizi güneşe maruz bırakmak için seanstan sonra en az bir hafta beklemeniz gerekir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

Levent lazer epilasyon işleminden sonra kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar olabilir. Bunlar genellikle Aşırı güneş ışığından kaçınmak ve doktorların verilen tavsiyelerine uymaktır. Uzmanlar, güneşe maruz kalmaktan kaçınmanın yanı sıra lazer seansından önce ve sonra bölgenin çok iyi nemlendirilmesini önermektedir. Seanstan sonraki 3-4 gün boyunca gliserin gibi aktif nemlendiriciler, seramidler ve allantoin gibi cilt gençleştiriciler ve aloe vera gibi iltihap önleyici jellerin kullanılması tavsiye edilir.

Lazer epilasyon hamile kadınlara (etkileri hakkında kesin bir çalışma yoktur, ancak uzmanlar riske atmamayı tercih ediyor) önerilmemektedir. Ek olarak, ışığa duyarlı yapan ilaçların alımı, tedavi edilecek bölgede iltihaplı veya bulaşıcı bir hastalıktan veya ağrı hissetmek gibi durumlara neden olabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Bulabileceğiniz fiyatlar farkı şekillerde olabilir. Kullanılan ekipmana, tekliflere veya promosyonlara bağlıdır. Uzman doktorların ve ekibin yeterli enerjiye sahip olduğu bir merkeze gitmek en iyisidir. Seans başına 20 Euro’dan başlayan işlemler vardır. Bacaklar ve koltuk altları için 8 seanslık bir paket Lazer Tıp Enstitüsü’nde 1.955 Euro karşılığında yapılabilir.

Kağıthane lazer epilasyon yaptırmaya karar verirseniz tüyleri kökünden alan yöntemleri unutmanız gerekecektir. Özellikle başlangıçta çok kılınız varsa, seanslar arasında kıl alımı için jilet kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı