Sağlık

Manisa Salihli’de verimli sondaj

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Salihli ilçesine bağlı Kızılhavlu mahallesine yeni bir içme suyu kaynağı kazandırmak için sondaj çalışması yaptı. Saniyede 11 litre verime sahip suya ulaşılan sondaj, yapılacak testlerin olumlu sonuçlanmasının ardından hat bağlantıları yapılarak mahallelerin kullanımına sunulacak.

Mahalle muhtarı Halil İbrahim Tutuk, “Mahallemizde su yetersizliği sorunu yaşıyorduk. Bu durumu MASKİ Genel Müdürlüğüne bildirdik. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri gerekli çalışmayı yaparak, sondaj açtı. Su 11 litre verime sahip. İnşallah artık su yetersizliği sorunu yaşamayacağız. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu