Sponsorlu Bağlantılar

Medikal Estetik

Medikal Estetik

Burun estetiği ve yüz estetiği ameliyatından sonra genellikle ertesi güne kadar gözlem altında kalmanız gerekir. İlk gün yüzünüzde şişlik hissedebilirsiniz. Tabii bu geçici bir süreç. Ayrıca burundaki şişlik de bir süre nefes almayı zorlaştırabilir. Şişliği azaltmak için 3-4 saat soğuk yüz maskesi uygulanır. Ameliyattan sonra yaklaşık 4 ila 6 saat hiçbir şey yiyip içmemelisiniz.

İyileşme süreci nasıl oluyor?

Medikal estetik operasyonundan sonra hastaneden taburcu olduktan sonraki iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri burnunuzla oynamamak ve özellikle burnunuzu sümkürmemektir. İyileşme döneminde hafif de olsa şişlik ve hafif kanamalar devam eder. İlk iki gün başınızı dik tutmalısınız. Yaklaşık iki gün sonra burundan silikon tüpler çıkarılır. Yaklaşık 5 gün sonra plastik atel çıkarılır. Yüzdeki şişliklerin inmesi yaklaşık 10 gün sürebilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı