Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Kadın vücudunda tamamlayıcı ve estetik bir yapıya sahip olan göğüsler, meme büyütme estetiği ile hacimli bir yapıya kavuşur.

Memenin yapısına ve durumuna göre uygulanan meme büyütme estetiği hastanın belirlemiş olduğu yöntemle tamamlanmaya çalışılır.

deal meme büyüklüğünü elde etmek amacıyla deneyimli hekimler tarafından kişinin boy, kilo ve vücut yapısı detaylı bir şekilde değerlendirilir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda vücudun genel hatları ile uyumlu ve şekilli memeler elde edilmeye çalışılır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Kadınların fiziksel ve psikolojik olarak kendilerini rahat ve mutlu hissettikleri estetik operasyonlardan biri de meme büyütme ameliyatıdır. Bu operasyon yapı itibariyle küçük memelere sahip kadınlar ile kilo kaybı sonucu hacim kaybeden kadınlar tarafından tercih edilir. Plastik cerrah eşliğinde dikkatli bir şekilde gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda memede görülen bozulma ve deformasyonlar giderilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Planlanır?

Plastik estetik uzmanları tarafından gerçekleşen meme büyütme ameliyatları kişiye özel planlanır. Çünkü estetik operasyonlardan yararlanmak isteyen hastalar öncelikle bir ön muayeneden geçilir. Hastanın ihtiyacı kullanılacak yöntem ve beklenti göz önünde bulundurulur.

Beylikdüzü meme büyütme planlı bir şekilde hareket ederek kadınlığın simgesi olan göğüsleri istenilen forma getirir. İşlem öncesi hastanın kendi yağ dokusu mu yoksa implant mı kullanılacağına karar verilir.

Verilen kararla beraber doğru yerden atılan kesi işlemleri ile meme büyütme ameliyatı tamamlanır. Beylikdüzü meme büyütme yapılan cerrahi müdahaleler sırasında hasta konforunu en üst düzeyde sağlamaya çalışır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Beylikdüzü meme büyütme kullandığı güvenilir yöntemler sayesinde kadınlar için büyük bir öneme sahip olan göğüslerin şekil almasında etkili çalışmalar sunar.

Kullandığı yöntemlerin başında güvenilir olması ile birlikte kolay şekil alması açısından implantlar kullanılır. Farklı şekillerde tasarlanan insan saygı içerisinde tuzlu su ya da akışkan kıvamlı sahip jel bulunur.

Böylece görüşler tek bir operasyon sonucunda istenilen görüntüye kavuşur. Hastanın isteği doğrultusunda ideal meme büyüklüğü için kişinin kendi yağ dokusu da kullanılabilir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Beylikdüzü meme küçültme operasyon öncesinde hastaları detaylı bir şekilde bilgilendirir. Sağlık amaçlı yapılan meme küçültme ameliyatı öncesinde hastalar kullanmış oldukları sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak zorundadır.

Ayrıca operasyon öncesinde hastanın sağlık durumunun belirlemek amacıyla tahlil ve tetkikler yapılmalıdır. Çekilen meme tomografisi ile yüreğinin yapısal özelliği ve alınacak yağ dokusu belirlenir. Beylikdüzü meme küçültme tüm bu aşamaları titiz ve itinalı bir şekilde uygular.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme büyüklüğünden şikayetçi olan hastalar için uygulama meme küçültme ameliyatı sonrasında hastanın dinlenmesi gerekir.

Beslenme ve uyku alışkanlıkları bu dönemde düzeltilmeli, doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Beylikdüzü meme küçültme operasyon sonrasında göğüslerin darbe almaması ve kısa sürede toparlanması için toparlayıcı sütyen önerisinde bulunur.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Ameliyathanede ve genel anestezi altında yapılan meme dikleştirme operasyonu estetik amaçlı tercih edilir. İşlem sırasında hastanın ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda silikon kullanılarak göğüsler dikleştirilir.

Bunun dışında Beylikdüzü meme dikleştirme fazla deriyi alarak memenin dik forma kavuşmasını sağlar. Kadınların keskin, kıvrımlı göğüslere sahip olmasında Beylikdüzü meme dikleştirme önemli bir yere sahiptir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Hamilelik, emzirme ve kilo verme sonunda sarkık göğüslerin oluşması halinde meme dikleştirme ameliyatı tercih edilir. Beylikdüzü meme dikleştirme sağlık koşulları elverişli ve 20 yaş üzeri kişilerin meme dikleştirme ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirir.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı