Gündem

Müzikte ‘İsyan’ devam ediyor!

İSTANBUL (İGFA) – Hiphop&RNB alanında başarılı çalışmalara imza atan İsyan, ‘Bırak’ adlı şarkısıyla müzik dünyasına bomba gibi düştü. Bırak adlı parça, bir aşkın karmaşık duygularını ve ilişkideki içsel çatışmaları anlatıyor. Şarkıda, bir ilişkinin sona erme noktasına gelindiği ve ayrılığın acısının yüreklerde derin izler bıraktığı görülüyor. “Bedelini öderim unutmam” ve “Kederimi gömerim umudumla” gibi dizeler, şarkının ana temasını oluşturuyor. Şarkıyı söyleyen kişi, ayrılığın bedelini ödemeye hazır olduğunu ve bu süreçte acılarını umutla gömmeyi tercih ettiğini ifade ediyor.

Şarkıda, ayrılığın ardından yaşanan içsel savaşlar ve pişmanlık da dile getiriliyor. “Bedenimi diri diri gömdün sonsuzluğa, günahlarınla” gibi ifadeler, ayrılığın verdiği acının yoğunluğunu ve sevgilinin hatalarına odaklanmayı gösteriyor. “Beni bana bırak hadi bırak beni bana sen, İkimizin yerine gül mutluluktan bihaber” dizeleri ise, ilişkideki karmaşık duyguları yansıtıyor. Bu dizelerde, ayrılmayı kabul eden tarafın diğerine biraz zaman ve alan verilmesini istediği anlaşılıyor.

Genel olarak, şarkı, aşkın güzelliği ve acısıyla dolu olan bir ilişkideki içsel çatışmaları ve duygusal yoğunluğu anlatıyor.Türkçe RnB, hip hop ve trap şarkıcısı, söz yazarı ve yapımcı İsyan, “Müzisyen olarak amacım, anlaşılabilir duyguları unutulmaz şarkılara dönüştürmek. Hangi an için olursa olsun, mutlu temalı neşeli şarkılar oluşturur ve dinleyicilere en mutlu anlarını hatırlatmalarını söylerim” dedi.

Almanya’da doğup büyüyen İsyan, genç yaşta müziğe olan ilgisiyle büyülendi. Underground müzik yapmaya başladı ve her şarkıya kişisel hikayelerini katar. Müziğin dinleyicileri aynı anda hem canlandırma hem de huzur verme yeteneği sürekli olarak isyan’ı büyüler. isyan, müziği bir tür yaratıcı ilaç olarak görür ve her dinleyicinin kendisine hitap edilmiş hissetmesini amaçlar. İsyan’ın koleksiyonunun çoğu Türkçe olarak söylenmiştir.Şimdiye kadar yapılan yolculuk, İsyan’ın başarıya doğru emin adımlarla ilerlediğinin bir göstergesi gibi görünüyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri Betkom - Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -