Sponsorlu Bağlantılar

Ortodontist Bursa

Ortodontist Bursa

Ortodontist Bursa, alt ve üst çene arasındaki uyumun düzeltilmesi, dişlerin çeneler üzerinde doğru pozisyona getirilmesi ve iskelet profilinin düzeltilmesi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Çarpık ve kötü konumlanmış dişlerin temizlenmesi daha zor olduğu için diş eti hastalığı ve çürük nedeniyle erken diş kaybı riski vardır. Ayrıca çene kaslarına daha fazla baskı uygulayarak; Çene eklemi rahatsızlıklarına ve dolayısıyla baş ağrılarına, sırt ve omuz ağrılarına neden olabilirler.

Çapraz dişler de görünüşünüzü etkiler. Ortodonti Bursa tedavi ile daha sağlıklı bir ağza, daha etkileyici bir görünüme ve ağzınızda daha uzun süre kalan dişlere sahip olabilirsiniz. Bu branşta görev yapan diş hekimine ortodontist denir. Ortodontist olabilmek için Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ortodonti alanında doktora yapmak gerekmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu