Ekonomi

Oyak Yatırım’dan fon kullanımına ilişkin rapor

Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş, sermaye artırımından elde edilen fonun kullanımına ilişkin rapor hakkında bilgilendirme yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Halka arzdan sağlanan net gelirin %15’i kullanılarak bilgi işlem sistem yatırımları
gerçekleştirilmiştir. Halka arzdan sağlanan net gelirin %42,5’lik kısmı kullanılarak müşterilere kullandırılan kredilerin finansmanı sağlanmıştır. Halka arzdan sağlanan net gelirin %42,5’lik kısmı kullanılarak diğer borçların finansmanı ve şirket portföyüne yapılan sermaye piyasası aracı yatırımlarının finansmanı sağlanmıştır. Şirketimizin halka arz gelirinin kullanılmayan kısımlarının banka hesabında mevduat olarak nemalandırılmış olup 1.166.433,2 TL nema geliri elde edilmiştir. Elde edilen bu gelir fon kullanım yerlerine ilişkin raporda yer alan oranlara bağlı kalınarak %15 oranında bilgi işlem sistemleri yatırımlarında, %42,5 oranında müşterilere kullandırılan kredilerin finansmanında ve %42,5 oranında diğer borçların finansmanı ile Şirketimizin portföyüne yapılacak sermaye piyasası aracı yatırımlarının yapılmasında kullanılmıştır.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı