Sponsorlu Bağlantılar

Para Kazanma Yöntemleri

Para Kazanma Yöntemleri

Hepimizin artık paraya ihtiyacı olduğunu biliyoruz. İster öğrenci, ev hanımı, emekli ya da bir çalışan olalım ama illa ki hepimiz birçok para kazanma yöntemleri olduğunu biliyor ve bunları araştırıyoruz. Kimimiz bu ek gelir yöntemleri veya diğer adıyla para kazanma yöntemleri ile para kazanmak kimimiz de bu yöntemle evine ekstra kazanç olsun diye çalışmaktadır. Bunun için de çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler ise şunlardır:

1.Arabanızı Reklamla Kaplatın: Evet arabanızı reklamla kaplatarak para kazanmanız mümkündür. Belki yolda birçok üstü reklamla kaplı araba görmüş ve bu arabaların bir firmaya ait olduğunu düşünmüşsünüzdür. Fakat kimi kişiler bir firmayla anlaşıp onların reklamlarını bu şekilde yaparak para kazanmaktadırlar . Firmalar size bu işin karşılığında aylık 300 ila 700 TL arası para ödemektedirler. Ayrıca bazı anlaşmış olduğunuz firmalar size bedava araç bile verebilirler. Sizin yapacağınız reklam ise birkaç ay sürebilir. Bu süre zarfında da önemli miktarda para kazanmanız mümkündür. Tabii bu iş için bulunduğunuz yer de önemlidir. Demografik mevcudunuz fazla ise bu iş olduğundan daha fazla çalışma ve emek isteyebilir.

2.Doğrudan Satış: Aslında bu satışla her gün karlaşıyor olabilirsiniz. Yani etrafınızda birçok katalog gibi yerlerden size satış imkanı sunulmaktadır. Dilerseniz böyle bir işe girerek para kazanabilirsiniz. Bu işi yaparsanız eğer aylık 185 TL kazanabilirsiniz.

3.Part Time Çalışmak: Bir diğer yol ise part time olarak çalışmaktır. Mesela ehliyetiniz varsa part time olarak şoförlük yapabilirsiniz. Ya da garsonluk da yapabilirsiniz.

4.Freelance Çalışmak: Bu alana ise yazarlık, grafik veya halkla ilişkiler türü alanlar girmektedir. Ayrıca bu çalışma tam zamanlı çalışan firmaları da etkilediği için firmalar freelance çalışan kişiler de aramaktadırlar. Böylece hem siz bulunduğunuz ortamda çalışmış olursunuz hem de firmalar daha az sermaye harcayarak para kazanabilirler. Üstelik böyle bir işte çalışarak maaşlı pozisyonda çalıştığınız işten daha çok kazanç elde edebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta zamanınızı çok iyi ayarlamanızdır.

5.Özel Etkinlik ve Toplantılarda Yer Almak: Burada ise ürünlerini pazarlamak isteyen firmalara yardımcı olarak ürünlerini satmalarını sağlayabilirsiniz. Mesela bu işi stand açarak, bulunuduğunuz işle alakalı olan numuneleri dağıtarak işe başlayabilirsiniz. Tabi böyle bir işi yaparken çalıştığınız firmanın giysilerini giyebilirsiniz. Bu işte saat başı olarak ücret alırsınız. Bu iş için en önemli unsur fiziksel görüntünüzdür. Başvuruda bulunduğunuz firma çalışacağınız işe uygun fiziksel özelliklerinizin olup olmadığına bakar.

6.Gizli Müşteri: Bazı firmalar sizi gizli müşteri olarak tutar çünkü bir restoranda yemek yerken, alışveriş yaparken veya bunlara benzer şeyleri yaparken sizden yaşamış olduğunuz deneyimlerinizi rapor etmenizi isterler. Fakat firmalar gideceğiniz yeri kendileri seçerler. Bu işten kazancınız ise bunları yaparken geçirmiş olduğunuz saate bağlıdır. Her gitmiş olduğunuz görevde 12 ila 20 TL arası para alırsınız.

7.Fotoğrafçılık: Eğer fotoğraf çekmeye ilginiz varsa bu iş tam da size göre olabilir. Fakat sadece ilgi yeterli değildir bu işi yapmak için bunun için bir de yeteneğinizin olması gerekiyor. Bu işte birkaç ay bekleyebilirsiniz fakat sizin çektiğiniz fotoğraflar her zaman yanınızda mevcut olmalıdır. Ama bu işten daha hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız tanıdığınız bir fotoğrafçı ile çalışıp para kazanabilirsiniz.

8.Odanızı Kiralayın: Yaşadığınız yerde evinizin bir odasını kiralayabilirsiniz. Eğer evde yoksanız tamamen kiraya verebilirsiniz. Mesela 1 hafta evde olmayacak iseniz 1 haftalığını saat olarak değil günlük olarak kiralayabilirsiniz.

9.Mobil Uygulamadan Para Kazanmak: Hızla büyümeye devam eden bu sektörden siz de isterseniz para kazanabilirsiniz. Bu şekilde para kazanmak için de bazı uygulamaları telefonunuza indirerek para kazanabilirsiniz.

11.Saçınızı Satın: Eğer bakımlı, uzun ve doğal saçlarınız varsa saçlarınızı satabilirsiniz. Bu işten saçınızın rengine, uzunluğuna göre para ödenmektedir. Ortalama fiyat ise 1000 TL’dir.

12.Bir Haftada 1000 TL Tasarruf Yarışı: Bu yöntem hızlı para kazanmanıza da yardımcı olabilir. Burada sadece yapmanız gereken kendinizle yarışa girerek 1 haftada 1000 TL biriktirmenizdir.

13.Kullanmadığınız Eşyaları Satın: Bunun için birçok uygulama mevcuttur. İstediğiniz zaman bu sitelerden kıyafetlerinizin resmini ve fiyatını koyarak satışa sunabilirsiniz. Sadece kıyafet olarak değil tabii ki. Cep telefonu, kitap, elektronik cihazlar gibi eşyalarınızı da satabilirsiniz.

14.Fiverr ve Bionluk İşi: Burada istediğiniz işi bulabilirsiniz. İsterseniz grafik tasarımcısı ister yazar olun mutlaka burada kendinize iş bulabilirsiniz.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı