Sponsorlu Bağlantılar

Portre Çekimleri

Portre Çekimleri

Portre fotoğrafları, insanların daha fazla dikkatini çekmektedir. Portre fotoğraflarını inceleyenler, resimdeki kişinin gözlerine bakar ve anlam çıkarmaya çalışırlar. Fotoğraf çekerken, gözlerin ifade etmesini istediğiniz anlama göre neşeli, hüzünlü, öfkeli duruş pozisyonunu ayarlamalısınız. Birçok fotoğrafçı bu ayrıntıya dikkat etmeyebilecektir. Anıl Uzun portre fotoğrafları ile ilgili çeşitli ipuçları paylaşarak, özellikle yeni başlayanları bilgilendirmeye çalışıyor. En iyi portre çekimi yapabilmeniz için bu ayrıntılara dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor ve ipucu olarak sunuyor.

Manzara Fotoğrafları

Manzara fotoğraflarında, geniş bir alanın fotoğraf karesine sığdırılmaya çalışılması bazı noktaların görünmesini engelleyebilecektir. Yapılan tavsiye ve verilen ipuçlarını, siteden öğrenenler, manzara fotoğrafı çekimleri yaparken, belirli bir nesnenin ya da daha bölgenin hedef alınması gerektiği belirtiliyor. Manzara fotoğraflarında detayların gösterilebilmesi, yakın plan çekimlerinin yapılmasını, analog makinelerin kullanımında, makinelerin sabitlenerek çekim yapılması gerektiğini belirtiyor. Fotoğraf çekimi için her fotoğrafçının aklında bulundurması gereken önemli ipuçları bulunduğunu ve bu ipuçlarının çoğunun deneyimleri ile paylaşıldığını sitede görebiliyorsunuz. Daha çok analog makine çekimleri ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı