Gündem

Putin: “Batı Rusya’yı dinlemek istemedi başka planları vardı”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya Zafer Günü’nü kutlamalarında konuştu. Putin’in konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Ordumuzun cesareti ve bu ülkenin ailesi savaşa katılanların cesareti ve torunlarıyla çocuklarıyla aile üyelerinin fotoğraflarını taşıyan askerlerle gurur duyan bu nesil ile  bizde gurur duyuyoruz. halkımızla övünüyoruz.

Bize küresel savaşın etkilerinden kurtulma görevi verilmişir. Geçen yıl Rusya’yla bir güvenlik anlaşması yapılmasını önerdik. Ancak bütün çabalarımız boşa gitti, bambaşka planları vardı ve biz bunu görebiliyorduk.

Nükleer silah konuşlandırma planları vardı. Bu durum ülkemize ve sınırlarımıza tehdit halini almıştı. Faşistlerle mücadele etmek zorunda kaldık. Kiev’in nükleer silah konuşlandırma planları vardı. Donbas topraklarına ve Kırım’a girmek istiyorlardı.

Batı Rusya’yı dinlemek istemedi başka  planları vardı. Rusya askerleri kendi topraklarında mücadeleye devam etmektedir.

Rusya askerleri ve Donbas askerleri kendi toprakalrı için savaşmaktadır. İşte bu yüzden 2. Dünya Savaşı sırasında olanları unutmamalıyız.

Odessa’da hayatını kaybedenleri sevdikleri için hayatını kaybedenleri anıyoruz. Nazilerin elinde can verenleri de anıyoruz. 

Ailelere destek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hayatını kaybeden askerlerin aileleri için de her şeyi yapacağız. Burada Kızıl Meydan’da omuz omuzayız. Ülkemizin birçok yerinden gelen askerlerimiz var. Çatışma bölgesinden gelen askerlerimizde var. 

Bugün farklı uluslardan birçok kişi Rus birliğini korumaktadır. Nazilerle mücadele eden dedelerimiz bize cesaretin ne olduğunu gösterdiler. Yaşasın silahli kuvvetlerimiz yaşasın Rusya.”
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu