Ekonomi

Reysaş Gayrimenkul’ün yeni pay alma hakkı kullanım tarihleri

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, bedelli sermaye artırımına ilişkin yeni pay alma hakkı kullanım tarihleri belirlendi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”Şirketimizin 1.000.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 246.000.001 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden (bedelli) olmak üzere 253.999.999 TL artırılarak 500.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek 253.999.999 TL nominal değerli payların halka arzına ilişkin hazırlanan izahnamenin güncellenmiş hali Sermaye Piyasası Kurulu’nun 19.08.2021 tarih ve E-12233903-340.05.05-10043 sayılı kararı ile onaylanmıştır. Şirketimizin mevcut pay sahiplerinin bedelli sermaye artırımı yoluyla çıkarılacak payları sahip oldukları payları oranında ve nominal bedel üzerinden 27.08.2021 ile 10.09.2021 tarihleri arasında 15 gün süreyle alma hakkı bulunmaktadır. Yeni pay alma haklarının kullanımında bir payın nominal değeri 1 Türk Lirası olup, 1 adet pay 1 Türk Lirası’ndan satışa arz edilecektir. Yeni pay alma haklarını kullanmak isteyen ortaklarımız yatırım hesaplarının bulunduğu aracı kurumlara başvurarak yeni pay alma bedellerini yatıracaklardır. İhraç edilecek paylar kaydileştirme esasları çerçevesinde MKK tarafından hak sahipleri bazında kayden izlenecek olup, payların fiziki teslimi yapılmayacaktır. Kaydi paylar hak kullanım süresi boyunca hak kullanımını takiben MKK düzenlemeleri çerçevesinde kayden teslim edilecektir. Bu sermaye artırımında yeni pay alma hakkını kullanmak istemeyen ortaklarımız bu haklarını rüçhan hakkı pazarının açık olduğu süre içinde satabilirler. Yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan payların olması halinde borsada satış yöntemi kullanarak 2 iş günü süreyle, nominal bedelin altında olmamak kaydıyla BİAŞ Birincil Piyasa’da oluşacak fiyattan halka arz edilecektir. Satışa sunulacak payların tamamının satışının 2 iş gününden önce tamamlanması durumunda satış sona erdirilecektir.
Yeni pay alma haklarının kullanılmasından ve daha sonra varsa kalan payların Borsa İstanbul Birincil Piyasada satışa sunulmasından sonra satılamayan payların olması halinde bu paylar, satış süresinin bitiş tarihinden itibaren 3 işgünü içerisinde, Borsa İstanbul Birincil Piyasada oluşacak fiyatların ortalamasından aşağı olmamak üzere, şirketimize iletilen satın alma taahhüdü çerçevesinde bedelleri tam ve nakden ödenerek Egemen Döven tarafından satın alınacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı