Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Kişilerde birçok faktöre bağlı olarak saçlarda seyrelme ve dökülme yaşanabilir. Saçlarda meydana gelen seyrelme ve dökülmelere karşı kayıp olan saç kısımları yerine yenilerinin konulması işlemine saç ekimi denir ve en etkili çözüm yollarındandır. Saç köklerinin olmadığı ve saçsızlığın oluştuğu durumlarda mikro yöntemlerle saç nakli işlemine saç ekimi denir ve oldukça başarılı bir estetik uygulamadır. Genel olarak ense köklerinden alınan saç kökleri saç olmayan alanlara nakledilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir operasyondur.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi küçük bir cerrahi operasyon olup saç olmayan alanlara saç nakli yapılması işlemidir. Oldukça pratik ve günümüz teknolojisiyle hızlı bir şekilde gerçekleştirilen saç ekimi kişilerde kellik sorunu yaşanmasının ve saç olan alanlardaki zayıflığın önüne geçilmesi amaçlanarak yapılmaktadır. Saç ekimi uygulamaları kişiye nakledilen saçların doğal görünüm kazandırmasından dolayı saç sorunu yaşayan kişilerde yaygın olarak uygulanmaktadır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemlerinde genel olarak ense kökünden alınan saç kökleri saç olmayan alanlara nakledilmesi şeklinde yapılır. Ense kökünden alınan saç köklerinin adına greft denmektedir. Saç ekimi işlemleri uygulama bölgesine göre değişen sürelere sahiptir. Lokal anestezi altında yapılan saç ekimi saçsız olan alanın büyüklüğüne göre birkaç seans gerektirebilir. Saç ekiminden sonra özel bir bandaj uygulaması yapılarak 1-2 saat içinde hasta taburcu edilir. Ağrı kesici kullanımı her ihtimale karşı önerilerek ilk 3 gün kapalı olan bandaj ile istirahat edilmesi istenirken ilk pansuman 5. Günde yapılır. Saç ekim işlemlerinde en çok FUE tekniği hastalara uygulanır. FUE bir kök toplama tekniği olup DHI ya da Safir kalemler yardımıyla saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekim operasyonları 6-8 saat arası sürmektedir. Saç ekim yöntemlerindeki amaç sağlıklı ve doğal bir görünüme sahip olan kalıcı bir saç ekimi sağlamaktır.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi fiyatları en merak edilen konular arasında olup net bir fiyat vermek mümkün değildir. Saç ekim fiyatları oldukça değişken olmakla birlikte saç ekimi merkezleri de bir hayli fazladır. Bu nedenle iyi araştırma yapmak önemlidir. Saç ekimi fiyatları uygulanacak olan saç ekimi yöntemi ve uygulama yapılacak olan alanın genişliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu bağlamda uzman hekimle iletişime geçerek randevu almak fayda sağlayacaktır. Saç ekimi fiyatlarının değişken olmasında diğer etkili olan faktörler ise uygulama yapacak olan merkezin kullandığı malzeme ve hastaya uygulanacak olan saç ekim yöntemleridir. Her merkez aynı teknikler saç ekimi yapmadığından kullanılan malzemelerde farklı olacaktır.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Erkek ya da kadın fark etmeden saç eksilmesi ve saç dökülmesi sorunu yaşamış herkese güvenle uygulama yapılabilir. Saç ekimi uygulamaları 19-20 yaşlarından sonra uygulanabilir ve kişilerde yaşanan saç dökülmesine karşı en etkili yöntemdir. Saç ekimine engel olan fizyolojik bir rahatsızlığı olmayan ve yeterli folikül yapısına sahip olan herkese rahatlıkla uygulanarak etkili sonuçlar alınabilir. Saç ekiminde hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın hastanın uygunluğu ve operasyon sonrası doğal görünümlü saçlara kavuşması önemlidir.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Saç ekim merkezi araştırma yaparken mutlaka steril bir ortamının olması ve uzman kişiler tarafından uygulamanın yapılması gereklidir. En iyi saç ekim merkezi özelliklerine bakıldığında uzman ve deneyimli bir kadroyla çalışan aynı zamanda uygulanan yöntemlerin doğru olmasına, cihazların kaliteli cihazlar olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Saç ekimi düşünen kişiler iyi bir araştırma yaparak uygulama yapılacak olan yöntemin uygun olup olmadığına dikkat etmeleri gereklidir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı