Sponsorlu Bağlantılar

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası İşlemler

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası İşlemler

Sakal ekimi günümüzde erkekler tarafından oldukça talep edilen ve tercih edilen tedavilerden biridir.  Estetik kaygılarla yapılan bir operasyondur.  Erkekler sakal konusunu oldukça önemsemekte ve gür sakallı olmak erkekler tarafından tercih edilmektedir. Sakal ekimi tedavisinin saç ekimi tedavisinden çok farkı yoktur.

Teknik olarak aynı teknikler kullanılır. Donör bölge olarak ensenin üst kısmındaki sağlıklı saçlar seçilir ve o bölgeden alınan greftler sakal bölgesine ekilir.  Operasyondan önce hastanın kan sulandırıcı ilaç kullanması durumunda onun kesilmesi istenir ve alkol ve sigara tüketimi olan hastaların belli bir süre bu alışkanlıklarını bırakmaları istenir.

Onun dışında operasyondan sonra bir süre yüzükoyun yatmak ve elle sakallara temas etmek sakıncalı olduğundan hastaların buna dikkat etmesi gerekir.  Operasyon yapıldıktan sonra ilk 2 gün kesinlikle sakal bölgesine su değdirilmemesi ve kabuklanma kendiliğinden doğal koşullarda oluşması ve kabukların kendisinin dökülmesi beklenmelidir.  Daha sonraki süreç hızla iyileşme göstermekte ve sakal bölgesindeki gürleşme dikkat çekici ölçüde başarılı bir şekilde fark edilmektedir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi diğer saç ekimi tedavilerinden daha farklıdır.  Bu teknikle gerçekleştirilen saç ekiminde dikiş izi ve kesi yapılmamasıdır.  Donör olarak kullanılan bölge diğer teknikler de olduğu gibi ensenin üst kısmındaki sağlıklı saçlar alınarak gerçekleştirilir.  Ancak bu greftlerin alınmasından hemen sonra seyrek olan bölgeye dikilmesi ile gerçekleştirilir.  Saç ekiminin yapılacağı bölgede delik açılmadan kök sayısı çoğaltılmış olmaktadır.

Aynı zamanda Dhi saç ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminde daha yoğun saç ekimi gerçekleşir.  Ancak bu teknik diğer saç ekim tekniklerine göre daha uzun sürede gerçekleştiği için maliyeti diğerlerine göre biraz daha yüksektir.  Ayrıca kesi yapılmadığı için çok daha kısa sürede ve hızlı iyileşme sağlanır.  DHI saç ekimi yöntemi ile yapılan saç ekiminde alınan saç kökleri dışarıda fazla tutulmaz.  Çok daha kısa sürede kanallara ekilir.  Dolayısıyla bu da tedavinin başarısını oldukça güçlendiren bir durumdur.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal erkeklerin önemsedikleri ayrıntılardan biridir.  Seyrek sakala sahip olan erkekler bunu çok fazla tercih etmezler.  Gür sakallı olmak daha çekici bir görüntü oluşturduğundan genellikle erkekler bu konuda sakal ekme operasyonunu tercih ederler.  Sakal ekimi saç ekiminden çok farklı değildir.  Aynı teknikler kullanılarak yapılır.

Donör olarak seçilen bölge saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de aynı bölgedir.  Ancak hangi yöntemin kullanılacağına doktorun karar vermesi gerekir.  Sakal ekimi operasyonunda hekimin tecrübeli ve donanımlı olması alınan greftlerin doğru açı ve doğru yönde ekilmesi son derece önemlidir.  Dolayısıyla başarılı gerçekleştirilen saç ekim operasyonunda hastanın beklentisi tam olarak karşılanır.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi operasyonları ülkemizde diğer Avrupa ve Amerika’daki ülkelere göre çok daha başarılı ve düşük maliyetlidir.  Saç ekimi tedavisinde fiyatın belirlenmesi kullanılacak tekniğe ve hastanın saç dökülme oranına göre değişiklik gösterir.  Seyrek saça sahip hastalara yapılan saç ekimi ile tamamen saçı dökülen hastalara yapılan saç ekimi arasındaki fiyat farkı elbette vardır.

Ayrıca hangi tekniğin kullanılacağı da farklı olduğu için saç ekim fiyatlarını etkilemektedir.  Bunun yanı sıra tedavinin yapılacağı merkezin steril koşullara sahip olması konforlu olması ve bu tedaviyi yapacak olan hekimin deneyimli ve tecrübeli olması yine saç ekimi konusundaki fiyatlarda fark oluşturur.  Ancak saç ekimi operasyonu estetik bir operasyon olduğundan doğru olan merkezin ve hekimin öncelikle referansı olan hekimlerin seçilmesi yönündedir.  Dolayısıyla en doğrusu saç ekimi işleminden önce iyi bir araştırma yapıp merkezde ve hekim konusunda doğru karar vermektir.

Sakal Ekimi Öncesi Ve Sonrası İşlemler

Sakal ekimi için karar veren hasta öncesinde doktora ilk muayene için başvurulmalıdır.  Doktorun hastayı muayene etmesi sakal ekimi konusunda uygun olup olmadığına karar vermesi gerekir.  Bu konuda hekimin hastaya birtakım önerileri olacaktır.

Bunlar sigara ve alkol alışkanlığı varsa bir hafta öncesinden bırakılması, ayrıca kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalarda bunun en az bir 2 hafta öncesinden bırakılması istenmektedir.  Sakal ekimi operasyonundan sonra herhangi bir komplikasyon gelişmediği durumda ve hastanın doktorun önerilerini dikkate alması durumunda başarı oranı oldukça yüksek bir tedavidir.  Hastanın beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır.

Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

Saç ekimi yaptıran hastaların internette birtakım yorumları bulunmaktadır. Öncelikle saç ekim tedavisi yaptıran hastaların doğru merkezi ve hekimi tercih etmeleri durumunda oldukça başarılı operasyon yaşadıkları bilinmektedir.  Bu saç ekimi tedavisinde oldukça önemlidir.  Ayrıca saç ekimi yaptıran hastaların tedaviden sonra hekimin önerilerini ve kullanması gereken solüsyonları ve hastanın yapması gerekenleri doğru uygulaması durumunda son derece başarılı ve estetik operasyonlardır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı