Sponsorlu Bağlantılar

Şeker Hastalığı Cinsellik Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

Şeker Hastalığı Cinsellik Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

 

Genelde birçok erkek de görülen şeker hastalığı kronik bir hastalık olmaktadır. Bunun yanında erkeklerde şeker hastalığı belirtilerine baktığımız zaman, cinsel hayatı çok fazla etkilediği için dikkatli olunması gereken bir durumdur. Tıp dilinde diyabet hastalığı olarak adlandırılan şeker hastalığının en çok görülen belirtileri çok fazla oranda su içme, çok fazla yemek yeme ve de geceleri idrara çıkma ihtiyacının hissedilmesidir. Bu belirtiler dışında erkeklerde erektil disfonksiyon adı verilen sertleşme problemine de çok büyük oranlarda yol açmaktadır.

 

Erektil disfonksiyon sorunu yaşayan kişilerde cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesi olamamakta veya oluşan sertleşme sonrasında yeteri kadar sürdürülememektedir. Diyabet hastalığında damar yapısının kandaki yüksek şeker seviyelerine göre bozulması sebebi ile penis içine yeterli seviyede kan akışı sağlanamaz. Bununla birlikte de sertleşme sorunu çok sık görülür hale gelir. Erektil disfonksiyon şeker hastalarında çok sık görülmekte bunun yanında obezite sorunu yaşayan kişilerde, hipertansiyon sorununda ve hareketsiz bir yaşam tarzında da oluşabilmektedir. Oluşan bu sorunun çözümünde ilaçlar, penil enjeksiyon, penil protez, vakum cihazları gibi yöntemler uygulanmaktadır. Protez tedavisinin dışında da diğer tedavi yöntemleri cinsel ilişki öncesinde yeterli sertleşme oluşmasını sağlayan geçici çözüm yöntemleri olmakta protez tedavisi de kalıcı bir çözüm olmaktadır.

 

Şeker Hastalığı ve Mutluluk Çubuğu Yöntemi

 

Erektil disfonksiyon sorununda önerilen birçok tedavi yöntemlerinin bulunduğu bir rehber Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu rehbere göre de ilaç tedavisi ve penil enjeksiyon yöntemleri öncelikli şekilde tercih edilecek yöntemler olmaktadır. Kullanılan ilaçlar erkeklerde şeker hastalığı belirtileri içinde yer alan sertleşme probleminde çok sık tercih edilmelerine karşın her zaman fayda sağlamamaktadır.

Cinsel ilişki öncesinde penis içine ilaç enjeksiyonu yapılmakta ve penil enjeksiyon yöntemi geçici bir çözüm sağlamaktadır. Vakum cihazlarında da negatif basınç sayesinde kan akışının penis içerisine yönelmesi sağlasa da her zaman başarılı sağlayan bir yöntem olmamaktadır. Bu durumda mutluluk çubuğu olarak adlandırılan protezler çok fazla fayda sağlayan yöntemler olmaktadır.

 

Mutluluk Çubuğu Operasyonu

 

Mutluluk çubuğu operasyonu ile bir çift protez çubuk penis içine yerleştirilmekte ve bununla birlikte şeker hastalığı cinsellik tedavisi sorununa son derece kalıcı bir çözüm sunulmaktadır. Bunun sayesinde cinsel ilişki öncesinde ya da istenilen bir zamanda yapay bir şekilde sertleşme oluşmaktadır. Penis protezlerinde hastaların memnuniyet oranı oldukça yüksek olmakta ve buna bağlı olarak da protezler çok uzun yıllardır sertleşme sorunu tedavisinde güvenle kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu