Sağlık

Sertleşmeme sorunu tedavisi

Sertleşmeme sorunu tedavisi

Sertleşmeme sorunu tedavisi konusuna geçmeden önce sertleşmeme sorunu nedir? konusuna değinmek doğru olacaktır. Sertleşmeme sorunu penisin, cinsel ilişki için lazım olan sertleşmeye ulaşamaması ya da bu sertliği cinsellik boyunca sürdürememesi anlamına gelmektedir. Pek çok erkeğin yaşadığı bu sorun özellikle ileriki yaşlarda çok sık rastladığımız bu sorun, günümüzde genç erkeklerde de görülebilen bir sorundur.

Penis kanlanması

Sertleşme için, uyarılma sonucu penisin damarlarının genişleyip içinin kanla olması gerekmektedir. Eğer sertleşme sorunu yaşanıyorsa bu genelde kanlanma olmayışındandır. Sertleşmeme sorunu tedavisi için bu kanlanmayı engelleyen sebepler bulunmalı ve ona göre bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Çünkü sertleşme sorunu, genellikle bir hastalıkla birlikte seyreden ve o hastalığın bir sonucu olarak ortaya çıkan bir sorundur.

Sertleşme sorunu  tedavi adımları

Sertleşememe sorunu tedavisi için öncelikle kaynak kurutulmalıdır. Bu kaynak organik bir sebepse öncelikle onun tedavisi yapılmalı,  sonrasında sertleşme için gerekli kanlanmanın olması için bir tedavi sürecine girilmelidir.

Sertleşme Sorunu Tedavileri nelerdir?

Sertleşme tedavisi için pek çok farklı yöntem vardır. Bunlar ilaç tedavisi, iğne tedavisi, ameliyatlar, protezler ve şok dalga tedavisi gibi tedavilerdir. Bu tedavi yöntemden ilaç tedavisi, tedaviden çok cinselliğin gerçekleştirilebilmesine yönelik olan yani durumu kurtaran tedavilerdir. Bu yüzden daha çok ileriki yaşlarda tercih edilmektedir. Ve yan etkileri dolayısıyla kronik hastalığı olanların da kullanması sakıncalı olan ilaçlardır.

Bir diğer tedavi yöntemi olan protezler, acılı bir süreç içerdikleri için tercih edilmemektedir.

Ameliyatlar, hem riskli hem de zor bir süreç içerdikleri için doktorların başvurdukları son çaredir. Uzun süren bu ameliyatlar özellikle yaşlı hastalar için büyük riskler taşımaktadır.

 

 

 

 

Sertleşmeye kesin çözüm

Sertleşmeye kesin çözüm olan şok dalga tedavisi, teknolojinin insanlara sunduğu bir armağandır. Böyle ciddi bir konuda yüksek başarı oranlarıyla dikkat çeken  ED SWT cihazları, yıllardır var olan ve genelde böbrek taşı kırmada kullanılan bir cihazken günümüzde yaygın olarak sertleşme sorunu tedavisinde kullanılmaktadır. Düşük yoğunluklu şok dalgaların penis köklerine uygulanması sayesinde yeni damar oluşumu sağlamayı hedefleyen bu yöntem, yüzde seksen başarı oranıyla sertleşme tedavileri arasında en başarılı tedavi yöntemidir.

Sertleşme sorunu yaşayanların sorunun şiddetine göre değişen seanslarda aldıkları bu tedavi, basit ve hayatın akışını engellemeyen bir tedavidir. Yani siz ED SWT cihazına elinizi kolunuzu sallayarak gider, orada 20 dakika ağrı ve acı hissetmeden kalır ve sonra yürüyerek çıkar ve hayatınıza devam edersiniz. Yani bir 20 dakika kendinize dinlenme zamanı ayırmak gibi düşünebilirsiniz bu tedaviyi.

Sertleşme Sorununa Son

Pek çok tedavi yöntemi denediniz ve hala sertleşme problemi mi yaşıyorsunuz? Ya da ilk tedavi sürecinde yan etkilerden çok mu etkilendiniz? Belki de cerrahi süreçlerden korkuyorsunuz. İşte bu durumda olanlar için ideal bir tedavi olan şok dalga tedavisi, sizi, hayatınızı çıkmaza sürükleyen bu sorundan tamamen kurtaracaktır.

Sertleşme Sorununda Şok dalga tedavisi mucizesi

Sertleşmeme sorunu yaygınlığıyla ve yaşattıklarıyla kesinlikle çağın büyük sorunlarından biridir. Özellikle günümüz insanlarında çok sık rastlanan bu problemin çözümü için mucizevi bir yöntem var artık.

Düşük yoğunluklu şok dalgaların penisin belli bölgelerine uygulanması ve damar oluşumu sağlayarak kalıcı olarak kanlanma sorununu çözmesi ile sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin hayatlarına bir kapı aralayan bu yöntem, çağın mucizesi olarak adlandırılmaktadır.

Siz de evde oturup derdinize kara kara yanmayın. Sertleşememe sizin suçunuz değil ama modus ED SWT cihazıyla tanışmaya geç kalmak sizin suçunuz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı