Sağlık Gündem

Türkiye’deki Koronavirüs Vaka Sayısı 23934’e Yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamayla birlikte 4 Nisan 2020 tarihli koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Fahrettin Koca bugün 3013 kişi de daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Bu rakamla birlikte toplam vaka sayısı da 23934 ulaşmış oldu. Vaka sayısındaki artış birçok kişiyi ürkütse Fahrettin Koca gerekli olan tüm önlemlerin alındığını kamuoyuyla paylaştı.

Bugün açıklanan koronavirüs vaka sayısının yanında Bakan Koca ayrıca bugün vefat eden kişi sayısını da açıkladı. Koronavirüsten dolayı bugün 76 kişinin yaşamını yitirdiğini açıklayan Fahrettin Koca, koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin toplam sayısının ise 501 ulaştığını dile getirdi.

KORONAVİRÜS VAKA SAYISI ARTIŞ GÖSTERİYOR

10 Mart tarihinden itibaren Türkiye’de görülmeye başlanan koronavirüs salgını, her geçen gün artış gösteriyor. İlk vefat haberi ise 17 Mart tarihinde gelmişti. Kısa süre içerisinde etki alanını büyüten koronavirüs, insanların evlerine hapsolmasına sebep oldu. Koronavirüs ile mücadele kapsamında tedbirler her geçen gün arttırılıyor. Vatandaşlardan ise alınan bu tedbirlere riayet etmesi bekleniyor.

4 Nisan 2020 itibariyle koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde yatan toplam hasta sayısı 1311’e ulaştı. Ayrıca koronavirüse yakalanıp gerekli tedaviler uygulandıktan sonra iyileşerek taburcu olan kişilerin toplam sayısı da 786’ya ulaşmış oldu. Böylelikle hastanelerden taburcu edilen kişilerin sayısında da ciddi artışların görüldüğü dikkatlerden kaçmıyor.

Etiketler

Ece Alkan

1991 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 2 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. saglikvehastalik.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı