Sponsorlu Bağlantılar

Vegan Ürün Tespit Kuruluşu

Vegan Ürün Tespit Kuruluşu

 

Uluslararası bir vegan belgelendirme kuruluşu olan ve amaç olarak çok daha sürdürülebilir bir yaşam sağlamayı hedef edinen V-Mark, ülkemizde de hizmet vermektedir. Hizmetleri ile özellikle vegan ürünlerin kontrol ve denetimlerini üstlenen ve bununla birlikte gerçek vegan ürünler için belgelendirme hizmeti sağlayan kuruluş, tüketicilerin gerçek ürünlere ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Birçok sahte vegan ürünün bulunduğu piyasada, vegan belgesi alan sayılı ürün vardır ve bu ürünler, diğer vegan ürünlere nazaran çok daha fazla rağbet görmekte, doğal olarak üreticisine daha çok kazandırmaktadır. Bunun nedeni ise V- Mark belgeli olan ürünlere olan güvendir.

 

Hangi Ürün Çeşitlerini Belgelendiriyorlar?

 

Birçok farklı ürün için belgeleme hizmeti sunan kuruluş, başlıca vegan olarak üretilen gıdalar için hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra çeşitli giyim ürünleri, mobilyalar ve kişisel kullanım eşyaları için de vegan sertifikası sağlayan kuruluş, sertifikaları belirli şartlar dahilinde sağlamaktadır.

 

Kuruluşun denetimleri oldukça sık ve geniş kapsamlı olmakla beraber, sertifika alınabilmesi için belirlenen kriterler de oldukça fazladır. Kuruluş, ürünlerin bu kriterler için tüm uygunluklarını kontrol etmekte, sertifikayı gene bu kriterler doğrultusunda vermektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı