Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflama Cihazları

Zayıflama Cihazları

Bölgesel incelme ve zayıflama için günümüz teknolojisi sayesinde birçok cihaz geliştirilmiştir. Bu cihazların hepsinin uygulaması ve etkileri farklı olup kişilere özel tedavi planları sayesinde oldukça fayda sağlamaktadırlar. Zayıflama cihazları kişilerde bölgesel incelme sağlarken aynı zamanda fazla yağların parçalanmasını gerçekleştirerek kişilerin fit bir vücuda kavuşmasına yardımcı olmaktadırlar.

Bölgesel incelme için cerrahi uygulamalar arasında en sık liposuction kullanılırken zayıflama cihazları genel olarak lazer ya da vakum yöntemleriyle çalışmaktadır. Bu nedenle beklentilerin iyi aktarılması ve yöntemlerin önceden belirlenmesi önem taşır.

Kum Saati Vücut Nedir?

Ölçüler itibariyle 90-60-90 olan ve belleri ince, omuzları dar ya da geniş olmayan kalçaları göğüsleriyle orantılı bir şekilde olan vücut tipi kum saati vücut olarak tanımlanmaktadır. Bu kişiler halk arasında şanslı görülerek giydikleri kıyafetleri kendilerine kolaylıkla yakıştırır ve herkesin ilgi odağı haline gelebilir. Bel kısımları incecik ve zarif bir yapıdadır.

Göğüsler ise diğer vücut tiplerine göre daha dolgun ve estetik bir görünüme sahip olup oldukça ilgi çekici bir zarafete sahiptir. Bel inceliklerinin ön plana çıkması için kıyafet tercihlerinin doğru yapılması önemlidir. Bu vücut ölçülerine sahip olan kadınlar genelde yüksek bel pantolon tercih ederken göğüslerinde ön planda olması için v yaka bluzlar kullanırlar.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Bu tip ölçülere sahip kişilerin omuzları dar bir görünümdeyken genel olarak tüm kilolar kalçalara toplanmış olarak görülür. Armut vücut tipi ölçülerine sahip olan kişilerin dolgun kalçaları vardır ve bisiklete binmek daha yaygın bir hale getireceği için kaçınılması gereken bir spor programıdır. Bu şekilde vücut tipine sahip olan kişiler mutlaka spor programlarına koşuyu eklemelidir.

Beslenme düzeni ve egzersiz programlarına uyarak kolaylıkla elde edilebilecek ve hoş görünüme neden olacak bir vücut tipine sahip olmak mümkündür. Kalçaların geniş olmasından dolayı ilginin farklı bir bölgeye çekilmesine yardımcı kıyafetler tercih edilmelidir. Göğüs, boyun ve kol bölgelerini ön plana çıkaracak gömlek ve bluzlar bu vücut tipi için ideal olmaktadır.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Karın bölgesinde yağların toplanması ve tüm bölgelerin karından daha ince olduğu elma tipi vücut dolgun büyük göğüs ve kalın bir bel yapısına sahip olan kişilerin vücut tipidir. Bel basen ve karın bölgesinin ölçüleri genel olarak birbirine yakındır.

Elma tipi vücut ölçülerine sahip olan kişiler dikkatleri karın bölgesinden uzaklaştıracak kıyafetler tercih etmelidir. Kol, boyun ve bacakların ön plana çıkması önem taşımalı ve dikkatler karın yerine bu bölgelere yoğunlaşmalıdır. Yüksek bel pantolon ve tunikler tercih edilebilir. En etkili spor ve egzersiz programları arasında eliptik bisiklet ve koşu gibi aktiviteler gelmektedir. Karbonhidratlardan uzak durarak istedikleri vücut ölçülerine kavuşabilir ve kolaylıkla koruyabilirler.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Kullanılan cihazların işlevleri tamamen estetik anlamda vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflamaya yardımcı cihazlardır. Cihazların fiyat bilgisin net verilmesi için hastanın mutlaka muayene olması önem taşır. Hastanın beklentileri doğrultusunda yapılacak olan uygulama belirlenir ve aynı zamanda kullanılacak olan cihaz belirlenir.

Tedavi planının kişilere özel olarak belirlenmesi fiyatlarında kişilere özel olarak yansıtılması anlamına gelmektedir. Günümüz teknolojisinde geliştirilen cihazların etkileri ve kullanım alanları itibariyle kaliteli ve FDA onaylı olması önem taşımaktadır.

Bu nedenle fiyat bilgisi alırken cihazların nasıl olduğu ve gerekli özellikleri taşıyıp taşımadığı hakkında net bilgiler alınmalıdır. Aksi takdirde işlemlerin uygun fiyatlı yapıldığı merkezlerde cihazlar kalitesiz olursa uygulama sonrasında istenmeyen sağlık sorunları meydana gelebilir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı